Třetí kolo interligových odvet, na Hanou přijedou Černí andělé

          Největší překvapení 13. kola se zrodilo až v nedělním odpoledni v Plzni, kdy si nováček soutěže mladičký tým DHC Plzeň vyšlápl na dalšího adepta play-off, když poslal domů bez bodu, po Veselí, také družstvo HC Zlín. Další překvapení mezi družstvy z horních pater tabulky se už nekonala i když Slavia měla k dalšímu nepříjemnému překvapení, (je-li to dnes vlastně ještě překvapení) hodně blízko, když Sokolky v Poruby vedly už 1:6, nebo 5:11, o poločase pak ještě 10:13. Poprvé se domácí ujaly vedení a zápas otočily až ve druhé polovině druhého poločasu, nakonec Slavistky Porubu porazily 28:24, když nejlepší střelkyní se stala Tereza Pokorná.  V dalším šlágru kola si pak v domácím prostředí hráčky českého mistra Baníku Most poradily se slovenským vicemistrem Šaľou  po výsledku 26:22. Také ve Veselí se schylovalo k překvapení, když se v posledním zápase Prešova na české půdě v této sezoně dařilo Prešovu, který ještě dvě minuty před koncem utkání držel stav 24:23, nakonec o osudu utkání rozhodla domácí Pastorková, která dvěma brankami rozhodla o zisku dvou bodů pro domácí. Dva cenné body ze Slovenska si přivezly hráčky Písku, když přerušily pětizápasovou šnůru bez bodového zisku. V posledním nedělním zápase si domácí Iuventa Michalovce připsala dva body nad našimi děvčaty, když po pětibrankovém poločasovém vedení 14: 9 už vedly v průběhu zápasů rozdílem 12 branek, Hanačky však v závěru utkání stačily korigovat na sedmibrankový konečný rozdíl.

 

          Také 14. kolo MOL ligy bude mít na programu několik zajímavých zápasů. Hned v tom časově prvním utkání v sobotním odpoledni změří síly na jihu Čech nedaleko řeky Otavy dvě úspěšná družstva z minulého kola – Sokol Písek, který před týdnem přivezl výhru z Bánovců, druhý ze soupeřů DHC Plzeň se radoval z dalšího skalpu kandidáta na play-off, když poslal domů bez bodového zisku ambiciózní tým HC Zlín. Na podzim byl v zápase v Plzni úspěšnější domácí tým, který nad Pískem vyhrál 31:28. Zajímavý zápas slibuje tak druhý ze sobotních zápasů na Slovensku v Šaľe, kam přijedou Panenky z Veselí n. Mor., zápasy bývají vyrovnané, dramatické a plné emocí. V podzimním zápase ve Veselí bylo úspěšnější domácí družstvo Veselí, které vyhrálo těsně 25:24, vyrovnaný boj se očekává i v odvetě v Městské hale v Šaľe. Na Šariši se bude hrát následujících šest zápasů domácího celku, na další hřiště soupeře pojede Prešov až 30. března, kdy nastoupí v Šaľe. O víkendu bude soupeřem Prešova družstvo Bánovců, které přijede v rolu outsidera, v Bánovcích vyhrál Prešov na podzim 22:28. V neděli se ve sportovní hale Euronics ve Zlíně představí pražská Slavia, která má u domácích vroubek. Moravankám se totiž podařilo na podzim v Edenu remizovat a podílely se tak na nechtěném pádu Pražanek až do hlubin tabulky z nichž se vydrápala až v minulém kole a bude chtít udržet vzestup i ve Zlíně. Poslední nedělní utkání kola bude sehráno v Ostravě  mělo by se stát jednoznačně největším tahákem kola. Vždyť se utkají v Ostravě v této sezoně neporažené Sokolky s vedoucím družstvem soutěže Iuventou Michalovce, které letos zatím ztratilo jediný bodík a to v Olomouci. Na podzim na Zemplí0ně vyhrály domácí Michalovce nad Porubou vysoko 36:26. Pokoří Iuventa letos zatím nedobytnou ostravskou tvrz ?

Rozpis 14. kola MOL ligy: 

Sobota 02. 02. v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – DHC Plzeň

Sobota 02. 02. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most

Sobota 02. 02. v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – SHK Veselí n. Mor.

Sobota 02. 02. v 18:00 hod.: ŠŠK Prešov – HK Sokol Bánovce n. Bebr.

Neděle 03. 02. v 18:00 hod.: HC Zlín – DHC Slavia Praha

Neděle 03. 02. v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovc

 

 

Sobota 02. 02. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most

           Na utkání proti úřadujícímu českému mistru nemají Hanačky dlouhodobě nejlepší vzpomínky. Od vstupu na interligovou  scénu v roce 2010 se Baník stal v krátké době jednoznačným českým lídrem, po dvou letech získal svůj první český titul  a do letošní sezony získal dalších šest titulů a opanoval tak úplně českou scénu. Ani ve vzájemných střetnutích obou družstev jsme nebyli úspěšní, zatím jsme sehráli v soutěžích a play-off celkem 23 zápasů a pouze v jediném jsme nad Mostem vyhráli, bilance je tedy jednoznačně pasivní. Už je na čase, aby Hanačky prokletí Černých andělů zlomili, bylo by to potřeba právě nyní, kdy jsou Olomoučanky v období zápasů nejsilnějších soupeřů. Poslední tři utkání je svedly s velkými favority, nejprve neuspěly v Šaľe, kde končily první polovinu dlouhodobé části soutěže, po velmi dobrém výkonu, bohužel však bez bodového zisku začaly také odvety, když prohrály až po velkém boji o jedinou branku v Ostravě s Porubou a ve třetím utkání v řadě nespěly ani v Michalovcích, kde se jim utkání také moc nepovedlo. Samozřejmě zatím není nic ztraceno, body se dají získat s každým soupeřem a bude tedy třeba začít ztráty stahovat hned od příštích zápasů, i když proti nám nastoupí třeba Most, jenom tudy vede cesta za naplněním cílů.  To vše je  navíc třeba prohlašovat naplno při vědomí toho jaká síla proti nám v sobotu nastoupí. Šestinásobný český mistr je hrozba sama o sobě, i proti ni je třeba neskládat zbraně a bojovat do posledních chvil. V minulé sezoně  se  holkám podařilo zlomit prokletí Šaľy, kde jsme také nikdy před tím  neprohráli, jednou se to musí zkrátka podařit i proti  takovému kolosu, jakým Baník Most zajisté je. Jsme si plně vědomi síly hráčské sestavy Mostu, od kvalitní brankařky Dominiky Mūllnerové, přes kanonýrky Sáru Kovářovou, Janu Šustkovou a Slovenské sestry Kostelné, rychlonohou další Slovenku Mikulčík a další křídlo Zachovou. Ostré drápky už začínají vystrkovat teenagerky  Stříšková, Dvořáková, nebo odchovankyně Velko-bystřické házené Veronika Mikulášková. Také Černí andělé už i v této sezoně poznali co je to porážka, když prohráli na hřištích obou slovenských velkoklubů Šaľy a Iuventy, třetí porážku pak utrpěly ve Veselí n. Mor., takže proč by se to nemělo podařit prémiově také Hanačkám-

 

Autor textu: Václav Dobeš