Super-finále starších minižaček

Družstvo MINI starší zakončilo sezónu 2018/19 v sobotu 25. května 2019 na Superfinále v Hranicích na Moravě. Turnaje se zúčastnila všechna družstva Olomouckého krajského svazu házené, která pořadatel rozdělil do dvou skupin.

Do naší skupiny byla nalosována družstva:
TJ Cement Hranice holky
Velká Bystřice B
HBC Olomouc B
TJ Kostelec na Hané B
SK Prostějov
Házená Uničov
Sokol Horka nad

Moravou II
DHK Litovel
DHK Zora Olomouc A
DHK Zora Olomouc B

Každé družstvo odehrálo 6 utkání 1×12 minut. Z důvodu nemocí a drobnějších zranění holek jsme na superfinále odjeli pouze s dvanácti hráčkami. I když jsme po celý turnaj měli v každém družstvu k dispozici pouze jednu hráčku na střídání, holky ve všech utkáních bojovaly a hrály s maximálním nasazením. V průběhu jarní části soutěže se  výrazně zlepšovaly v obranné činnosti, spolupráci v postupném útoku a v zakládání rychlých útoků od brankařky. Též výrazně přitvrdily při střelbě z náskoku nad brankovištěm a ze střední vzdálenosti. Velké zlepšení bylo vidět na i postech brankařek. Všechna tato zlepšení si přenesly do  závěrečných utkání v Hranicích na Moravě a jejich výkony lze zde hodnotit jako nejlepší ve své kategorii za celou sezónu. Všechny holky si tento turnaj náležitě užily. Až na pár modřin a odřenin, které k tomuto tvrdému, ale krásnému sportu neodmyslitelně patří, si všechny s sebou odvezly  medaile, spoustu cen za účast, ale hlavně mnoho krásných sportovních zážitků.

DHK Zora Olomouc A: Lucie Flášarová, Lucie Skácelová, Natálie Hozová, Tereza Kobrlová, Adéla Feitová, Nella Musilová

DHK Zora Olomouc B: Nikola Červeková, Adéla Vacková, Andrea Kubíčková, Natálie Roletzká, Kristýna Zavadilová, Ema Finsterlová

Chceme tímto všem holkám poděkovat za jejich celoroční dobrou práci na trénincích a reprezentaci klubu na turnajích. Je pro nás velkým přínosem, že v družstvu panuje kamarádská atmosféra a během velmi krátké doby se nám podařilo vytvořit dobrou partu, ve které si holky vzájemně fandí a pomáhají. Stejný dík posíláme také všem rodičům a příbuzným hráček za jejich podporu a konkrétní pomoc při organizaci domácích turnajů a zajišťování dopravy na turnaje mimo Olomouc.

Trenéři: Miloš Haloun a Karolína Žáčková