Starší žačky B ze Zlína body nevezou

HC Zlín – DHK Zora Olomouc B 37:16 (17:6)

Sestavy a branky
HC Zlín: Stojarová – Hozová, Klimentová, Linzerová, Šenkeříková 1, Lukoviczová, Krajčová 6, Kalivodová 5, Šimarová 3/2, Hvozdecká 4/1, Podškubková 4, Hniličková, Gabrhelová 5, Daňková 9.

DHK Zora Olomouc: Jemelková – Janků 4, Hynková N. 5/1, Coufalová, Šinclová, Nováková, Dostálová, Hynková L. 1/1, Šebestová 1, Kalabisová 1/1, Marešová 2, Kubálková 2, Hlaváčková, Polesová.

V neděli první říjnový den jsme odehrály zápas ve Zlíně. Hala HC Zlín Euronics. Ještě je vidět, že se zde ve středu hrálo kvalifikační utkání EURO 2018 ČR – Island. Dostáváme šatnu po našich hráčkách. Přinese nám to štěstí? Hned při rozcvičování je vidět, že asi ne. HC Zlín má na soupisce tři hráčky, které patří do základní sestavy 1. ligového družstva mladších dorostenek.

Nevím, z jakého důvodu ukazujeme, že se bojíme. Lehce ztrácíme míče, neumíme si přihrát a dostáváme branky z rychlých protiútoků. Poprvé za starší žačky hrají i naše 2005, Anet, Lea, Nikča a Petra. Holky jsou na vítězné vlně v mladších žačkách, a i dnes je vidět jejich chuť po vítězství. Dávají cekem 9 branek z našich 16, proto si holky zaslouží pochvalu. Pro starší žačky, předvedená hra postrádala bojovnost a chuť po vítězství. Pokud budeme na páteční trénink, který je zaměřen především na hru, chodit v 7, 8 hráčkách bude těžké se zlepšovat. Není pro nás omluvou, že mladší dorostenky HC Zlín nám v utkání daly dohromady 18 branek. Týmu chyběla bojovnost a nasazení.

Kateřina Hlaváčková, Klára Sovová, Alois Sedláček