Starší žačky B mají po 3 kolech 8 bodů

Do soutěže, kterou hrajeme turnajově, jsme vstoupili v prvním kole s Holešovem a Lesanou Zubři. Zápasy hrajeme v prvním poločase s obranou 3:3, kterou se teprve učíme, ale máme posuny. První zápas s Holešovem nebyl vůbec jednoduchý, v první poločase jsme dělali chyby a dostupování hráček nebylo dobré, do druhé půle jsme vstoupili již lépe a zápas jsme zvládly. Druhé utkání s Lesnou Zubří bylo zase jiné, vstup jsme měli velmi dobrý, kdy jsme drželi soupeře a bodově jsme ho nenechali odskočit, bohužel koncovka druhé poločasu nám nevyšla a prohra o 3 branky mrzí, Holky však chválíme za přístup i nasazení.

Druhé kolo jsme odehráli v Kunovicích, opět dvoj zápas, tentokrát s Prostějovem a již zmíněnými Kunovicemi. První zápas s Prostějovem byl těžký na koncentraci, soupeř hrál pomalou házenou s minimem střel, nutno podoktnout, že za Prostějov hrají i ročníky 2012/11. Zapas jsme zvládli a připravili se na další utkání s Kunovicemi.

Věděli jsme, že to bude velmi těžké utkání, a to se také potvrdilo. Začátek byl vyrovnaný hrála se rychlá házená s pěknými akcemi na obou stranách, skóre se přelévalo, a poločas končí vedením Zory 12:10. Vstup do druhé půle byl z naší strany velmi špatný v prvních 6 minutách jsme skórovali pouze jednou a soupeř nám výrazně utíká 13:16. Navíc následně v 7 minutě dostáváme 2 min. Nic nebalíme, burcujeme a snažíme se s vývojem něco dělat. V 16 min druhého poločasu srovnáváme na 22:22. Dramatické utkání pokračuje dalším našim vyloučením, následným timem a neproměněným 7metrovým hodem. V rozmezí 2 min (22-23min) však 3x skórujeme a obracíme definitivně kartu na naši stranu, nic na tom nemění ani proměněná sedmička soupeře. Odvážíme si tak cenné vítězství 27:25. Holky toto utkání odkmakaly, ubojovaly a daly do něj vše, děkujeme.

Třetí kolo jsme odehráli netradičně v pondělí odpoledne s Hranicemi. Utkání začíná naší převahou a vynikajícím výkonem našich brankařek, které likvidují i dva 7m hod, soupeř skóruje až v 8 min po proskoku. Obrana 3:3 se nám daří, lépe dostupujeme a nenecháváme soupeře odehrát míč. Druhý poločas navazujeme na hru z prvního poločasu. Zápas končí naší výhrou a dalšími body. Holky opět chválíme, soupeře nepodcenily a držely se pokynů. Nyní nás čeká pauza, a za 14 dní další zápasy se silnými soupeři (Žeravice, Veselí), děkujeme také za podporu v hledišti.