Starší žačky B bohužel nestačily na Zlín

Zora Olomouc – HC Zlín   18:23  (8:13)

Sestava a branky:Niklová, Šťastná – Polesová 2, Hynková 8/2, Florianová, Marešová 1, Hoffmanová, Horáčková, Šebestová 3, Kalabisová, Kučerová, Himrová 4, Veselá

V neděli jsme se utkaly s lídrem tabulky, se kterým jsme na podzim prohrály o 18 branek (37:19). Z tohoto pohledu bylo jarní utkání ukázkou toho, jaký posun ve výkonnosti jsme udělaly. První poločas nám opět (jak je na jaře u nás zvykem) utekl, ale ve druhém jsme hrály úplně jinou házenou, jejímž výsledkem byl 2.pol. 10:10.

Každá z brankařek odchytala 1 poločas a v tomto utkání se dařilo lépe Kláře Šťastné,která svými zákroky spoluhráčky podržela. Když vynechám hodnocení 1.půlky, protože než jsme se probraly k životu prohrávaly jsme 3:8, tak musím vyzdvihnout výkon všech hráček bez rozdílu. Obrana 2.půlky  šlapala jak hodinky, chodily jsme do kontaktu, přerušovaly hru spojek, ale hlavně jsme bojovaly a pomáhaly si.Takto bychom měly hrát , pokud chceme uspět v dalších zápasech. V útoku excelovala Hynková, která byla úspěšná jak střelami z dálky, tak uvolňováním 1 na 1. Černou práci odvádí Kalabisová, která ač bez bodu, tak v obraně jde úspěšně do hráčky fyzicky zdatnější, v útoku na SS rozehrává hru. Utkání se povedlo Šebestové, která se přesunula z krajní spojky na křídlo a po spolupráci s Hynkovou 3x skórovala.

Trenéři: Monika Vykoukalová, Kateřina Růžičková