Starší žačky A zvládly vstup do jarní části soutěže

Starší žačky A odehrály v sobotu první dvojutkání jarní části soutěže, díky tomu, že holky hrají také Žákovskou ligu nevypadly takřka z herního tempa, jelikož Vánoční pauzu vyplnily dva přípravné turnaje. První dvoj zápas holky odehrály doma proti našemu druhému družstvu starších žaček a týmu z Holešova. 

DHK Zora Olomouc A – DHK Zora Olomouc B 34:29 (21:10)

Sestava a branky: Zemanová – Rumianová 6, Alexová 4, Jašíčková, Hodaňová 11/1, Halouzková 1, Polednová 3, Vymětalová 1, Fabiánová 4, Šmídová 3, Lakomá 1.

Prvním soupeřem byla naše děvčata převážně ročníku 2010. V tomhle utkání jsme si znovu oživily obranu 3:3 na kterou jsme se teď příliš nezaměřovaly. V prvním poločase tak byly k vidění hlavně hezké individuální akce, a to na obou stranách. V druhém poločase jsme si dali za cíl dál makat na aktivní obraně 0:6. Tady moc dobře vnímáme riziko velkého otevírání prostorů v obraně při výběhu křídel do spojek či spojek do střední spojky. Obrana se nám nedařila úplně podle představ, ale důležité je, že se holky nebojí zkoušet nové věci z tréninku a plní trenérské pokyny i za cenu toho, že možná dostaneme více branek. V útoku celé družstvo předvedlo týmovou hru a střelecky ze zapsaly téměř všechny hráčky, což je velké pozitivum do budoucna. Utání s našimi mladšími děvčaty se nám líbilo a bylo určitě divácky koukatelné a plné hezkých akcí na obou stranách. Rodiče také připravili holkám skvělou fanouškovskou kulisu ať už se jednalo o družstvo A či B. 

DHK Zora Olomouc A – TJ Holešov 33:3 (16:0)

Sestava a branky: Zemanová – Rumianová 5, Alexová 3/1, Jašíčková 4, Hodaňová 8, Halouzková, Polednová 2, Vymětalová, Fabiánová 5, Šmídová 5, Lakomá 1.

Druhé utkání potom po kratší pauze bylo proti týmu z Holešova, jednalo se o trochu těžší utkání v rámci disciplíny, ale holky mají velkou pochavu za ukázněnou hru. V druhém poločase jsme k týmu Holešova, který přijel v oslabené sestavě a neměl žádnou hráčku na střídání a jedno utkání už za sebou, přistupovat s respektem a celý poločas jsme odehrály v pěti hráčkách na palubovce. Prostor jsme využily k vyzkoušení jednoduchých výměn pozic, které zkoušíme v tréninku a zaměřily jsme se na správný náběh po této výměně, což se celkem hezky holkám dařilo. Opět se na hřišti vystřídaly všechny hráčky a tým teď čeká menší herní pauza. Další utkání hrajeme 23. 3. 2024 v Zubří.