Starší žačky A vezou ze Zubří další 4 body z ligy

Starší žačky A odjely v neděli k 8. kolu společné ligy Olomouckého a Zlínského kraje. Holky čekal těžký soupeř a to Lesana Zubří, kdy vzájemná utkání přináší skvělou podívanou a napínavé závěry utkání. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, holky nakonec toto utkání zvládly a zvítězily o jedinou branku. K dalšímu utkání holky naskočily proti Kunovicím, kdy se opět projevil problém dvou utkání po sobě, úplně jiný přístup a úplně jiná hra oproti hezké házené z předešlého utkání proti Zubří. Holky by měly druhé utkání zvládat úplně v pohodě, jelikož při žákovské lize odehrají utkání čtyři, bohužel už po několikáté se nechají výkonem z prvního zápasu uspokojit a těžce hledáme motivaci na druhého soupeře. I přesto se holkám podařilo vyhrát i druhý zápas a dovést si domů 4 body. Pozitivním faktem je zlepšená aktivita v útoku u některých hráček a obranná činnost při obraně 3:3. Stejně tak v útoku při hře na obranu 3:3 nemají holky větší problém se prosadit, ale zapomněli jsme, že v druhém poločase pokud soupeř obranu zasune, je potřeba také střelba zdálky. Gólově se nejvíce prosadila Hodaňová, Rumianová a Fabiánová, pochvalu za zlepšenou hru zaslouží Alexová. V obraně dobře pracovala všechna křídla. 

Aktuálně holky čeká natřískaný program, kdy ve čtvrtek odjíždějí s ostatními družstvy na PHC 2024 do Prahy a následně další víkend na 5. kolo ŽL do Chebu. 

DHK Zora Olomouc – Lesana Zubří 30:29

Sestava a branky: Tinklová, Zemanová – Lakomá 2, Fabiánová 2, Rumianová 8/2, Čevorová 1, Alexová 2, Jašíčková 3, Hodaňová 10, Halouzková, Polednová 1, Šmídová 1, Vymětalová.

SHK Kunovice – DHK Zora Olomouc 27:33

Sestava a branky: Tinklová, Zemanová – Lakomá 2, Fabiánová 10, Rumianová 7/2, Čevorová, Alexová 2, Jašíčková, Hodaňová 8/1, Halouzková 1, Polednová 1, Šmídová 2, Vymětalová 3/1.