Starší žačky A dovezly body z Ostravska

Sokol Karviná – DHK Zora Olomouc A 15:20 (6:15)

Sestava DHK Zora Olomouc A:

Šťastná – Jurečková K., Polesová 2, Hynková 5/2, Florianová 2, Marešová 5/1, Hoffmannová 1, Šebestová, Kučerová 1, Himrová 4, Veselá

O víkendu jsme odjely do Ostravy – Polanky odehrát druhé kolo podzimní části. V 8. min. byl stav 5:5. Během těchto minut jsme se zahřály, dostaly se do tempa. Družstvo Karviné od 8. min neskórovalo, 6.branku vstřelilo v závěrečných vteřinách 1.pol.. Ve druhé půlce jsme vystřídaly, zamíchaly sestavou a náskok z prvního poločasu nás dovedl k výhře. V tomto utkání se prosazovaly hlavně spojky a pivot, křídla buď neproměnila, nebo se vůbec nedostala do šance.

Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc A 17:24  (9:12)

Šťastná – Jurečková K., Polesová 1, Hynková 5/1, Florianová 2, Marešová, 4, Hoffmannová 1, Šebestová, Kučerová 1, Himrová 10/2, Veselá

Podstatně silnější soupeř, než v předešlém utkání. V 6. min. jsme prohrávaly 6:2, ve 14.min. byl stav nerozhodný 9:9, ale po zdařilém zákroku brankářky Šťastné, kdy chytla náskok ze 6m jsme se „chytly“ následnou brankou Marešové a do šaten jsme odcházely s tří brankovým náskokem. Druhý poločas už byl jasně v naší režii. Soupeřky se prosazovaly střelbou z pivota, kterého uměly uvolnit a ještě líp přihrát. My jsme na tyto situace neuměly reagovat-obsadit pivota tak, aby nedostal přihrávku. Utkání bylo poměrně náročné a nedovolovalo nám moc zasahovat do sestavy.

Obě utkání odehrály a odtáhly  na výbornou Himrová s Marešovou, na nich to v neděli stálo.  Polesová, když začne střílet a více pracovat pro krajní spojky a pivota, tak může být obávanou střední spojkou. Florianová se pomalu přestává bát jít do akce, její 4 branky ji určitě pomohly k většímu sebevědomí. Křídla plnila funkci startujících torpéd-to , že ne vždy dostanou přihrávku do rychlého brejku neznamená, že sprintovat přestanou-ono to přijde. Šťastná podržela své družstvo v bráně a její zákrok ve druhém utkání odstartoval cestu k vítězství. Všechny hráčky mají naše velké uznání za bojovnost.