Starší dorostenky v Plzni vybojovaly 2 body

DHC Plzeň : DHK Zora Olomouc 22:28 (11:15)

Sestava a branky: Habermannová, Poláčková, Spurná Š., Horáková 1, Hlaváčkova 2, Rodeková 3, Kräuterová 8, Opálková 3, Spurná M., Selingerová, Krejzlíková 6, Ryšánková 1, Ešnerová 4

První květnový den jsme měli sehrát zápas s DHC Plzeň v odpoledních hodinách, nakonec se toto utkání přeložilo na sobotu 30.4. na pravé poledne. Naše cesta začíná ve 4 ráno, kdy je naplánovaný společný odjezd s mladšími dorostenkami, které hrají před námi. Cesta probíhá plynule a bez komplikací, do Plzně přijíždíme s časovým předstihem, jdeme protáhnout tělo a soustředit se na zápas. Ze šatny je cítit hlad po vítězství, tak se snažíme holky jen správně nabudit a nastavit několik herních a taktických pokynů. Zápas začíná a my jsme ve velkém očekávání, jak si naše pokyny děvčata vzala k srdci a s jakým přístupem vletí na palubovku.

Úvod prvního poločasu byl velmi dobrý, obrana byla aktivní, přesná a správně agresivní, holky si pomáhaly, dostupovaly, přerušovaly a nutily soupeře k pasivitě nebo ztrátě míče. Plzeňské spojky byly přesto občas nebezpečné a někdy nám zatápěly. V útoku děvčata hrála trpělivě nacvičené herní kombinace až do zakončení, vytvářely tak neustálý tlak na obranu soupeře, dařily se i rychlé útoky, které zakončovaly naše křídla. Skóre jsme navyšovaly postupně, a ve 20min prvního poločasu jsme donutily soupeře k oddechovému času za stavu 7:11. V dalším průběhu prvního poločasu děvčata hrála, stále ve stejném nastavení, do šaten jdeme s náskokem čtyř branek (11:15).

Do druhé poločasu chceme vstoupit stejně dobře, v šatně apelujeme, že holky musí co nejdéle udržet „drajv“, který převáděly celý první poločas. Povedlo se, v úvodu odskakujeme soupeři o 4 branky v řadě, v 7 minutě vedeme 19:12. Do 15. minuty druhého poločasu držíme nastavený vysoký standard hry, jak v obraně tak i v útoku, následně přichází slabší část zápasu, je vidět že již dochází síly, holky v obraně propadaly a v útoku už to nemělo jiskru, bereme si time-out. Po chvilce oddechu a nabrání hlavně morálních sil, se opět děvčata jdou rvát o výsledek. Pravidelně skórujeme a udržujeme si tak náskok až do konce zápasu (22:28). Naše brankařky opět předváděly celý zápas výborné zákroky s průměrnou úspěšností (42%) a rozdávaly přesné pasy do rychlých útoků. Všem holkám děkujeme za předvedený výkon a týmový přístup. DHC Plzeň nám byla vice než důstojným soupeřem, proto si tohoto vítězství a zisku bodů velmi ceníme. Další utkání hrajeme na domácí palubovce v sobotu, tentokrát sily změříme s Jindřichovým Hradcem.