Starší dorostenky mají za sebou druhou herní přípravu

SK UP Olomouc (ženy) – DHK Zora Olomouc 29:25 (16:13)
Druhou herní přípravu absolvovaly včera starší dorostenky Zory ve sportovní hale UP v Olomouci, kde jim soupeřem bylo druholigové družstvo žen SK UP Olomouc. Do utkání se už zapojily také Adéla Protivánková, která se vrátila z ME W17 v Michalovcích a také Míša Juřičková, které ještě v minulém týdnu končila letní dovolená. Herně se olomouckým dorostenkám nedařilo, tak jako před týdnem proti Porubě, děvčata se zdála z plného tréninku trochu zakřiknutá, chyběla lehkost akcím, nedařilo se zakončování, proti byly ale také obě výborné brankařky v dresu SK UP. Dorostenky si sice šance vypracovávaly, chyběla však zejména razance střel. Celkově se zdálo, což je u rozdílných kategorií pochopitelné, že ženy byly lépe vybaveny silově. Ve své kůži nebyly ani obě dorostenecké brankařky, které měly úspěšnost nižší než 30 %. S velkou chutí a aktivně hrály Rožková, Krůpová a Gazdíková, dařilo se také Dobrovské. Z křídel se prosadila jen Konvičná.

Soupeř se představil ve velmi dobrém světle, oporami byly obě brankařky, ve velkém stylu zahrála Jana Kraclíková, která platila pohyblivostí a jistým proměňováním šancí z rychlých útoků a pivota. Střelecky se dařilo především Pavle Macharáčkové, dařilo se i dalším bývalým děvčatům z našeho klubu Králové a Kosové.

Další přípravou olomouckých dorostenek bude týden po Poháru míru v naší hale turnaj starších dorostenek (Slavia Praha, MHK Bytča, HK Ivančice a DHK Zora Olomouc), doplněné trojutkáním mladších dorostenek (Slavia Praha, HK Ivančice a DHK Zora Olomouc)

Vývoj skóre: 4:0, 5:3, 7:5, 10:8, 10:10, 14:13, 16:13 – 18:16, 20:19, 25:20, 25:22, 27:23, 29:25.
Rozhodčí: Ochmann, Kräuter, 7m hody: 0 – 3/2

Sestavy a branky:
Olomouc: Hašlarová, Švábová – Gazdíková 4, Konvičná 3, Krůpová 5/2, Protivánková, Molíková 2, Ulrychová, Veselá 2, Juřičková 1, Rožková 4, Dobrovská 4, Glogarová.
Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

SK UP Olomouc: Macharáčková 7, Králová 5, Žáková 1, Konečná, Kraclíková 11, Kosová 5, Hanzelková, Kummerová.

Václav Dobeš