Starší dorostenky dovezly oba cenné body domů

Házená Jindřichův Hradec – DHK Zora Olomouc 24:29 (15:13)

Vstup do utkání se nám vůbec nevydařil, po třech a půl minutách si bral trenér za stavu 3:0 oddechový čas. Holky nebyly důrazné v obraně a soupeřkám do brány všechno spadlo. Došlo k prostřídání golmanek a Monča Masaříková několika zákroky pomohla obraně a také Nikče Fadrnné, aby si chvíli odpočinula po předešlém utkání mladších dorostenek. Obě brankářky odchytaly obě těžká utkání a navzájem se doplňovaly. Celý první poločas jsme tahaly za kratší konec a ne a ne utkání otočit. Díky trpělivé hře a zlepšené obraně se pomalu dařilo náskok soupeře stahovat a v 35.minutě jsme šly poprvé do vedení zásluhou branky kapitánky Terky Kräuterové. Na střední spojce se dařilo proměňovat také Míše Krajčové i Natce Rodekové, která byla v týdnu nemocná. V druhé půli se vrátila do brány Nikča Fadrnná a začalo se zakončovat i z rychlých útoků. Do více jak dvojgólového vedení jsme se utrhly až pět minut před koncem zápasu a to především díky hře děvčat na levém křídle.
Všechny hráčky zaslouží pochvalu za trpělivý výkon se soupeřem, kterému se dařila především střelba z větší vzdálenosti. Dle předpokladů jsme naštěstí měly v závěru utkání více sil. Další zápas nás čeká v sobotu 25.2. v domácí hale od 13 hod.

Sestava a branky: Fadrná N., Masaříková M.: Horáková S. 3, Horutová J. 1, Floriánová N. 2, Kubálková A. 8, Marešová P. 2, Kräuterová T. 4, Rodeková N. 2, Krajčová M. 4, Ešnerová E. 2, Hynková N. 1, Hlaváčková K., Krajčová L., Žurková Z.