Starší dorky vezou body z Veselí

SHK Veselí n. Mor. – DHK ZORA Olomouc   16:20  (13:11) 

Průběh utkání: 2:0, 3:2. 5:3, 8:4, 8:6, 10:7, 11:8, 11:11, 13:11 – 13:13, 14:13,14:17, 15:17, 16:18, 16:20.   

 Rozhodčí: Kopřiva, Matuška      35 diváků   7 m hody:  2/2 – 5/5      Vyloučení: 5 – 5

Sestavy a branky:

SHK Veselí n. Mor.:  Hřebejková – Pechalová Tomášková, Červenková, Štipčáková, 8/2, Janoušková 1,  Šětšíšková 3, A. Klimešková 2, Tinková, Nekardová 2.

Trenér: Ľuboš HUDÁK

DHK ZORA Olomouc: Polášková 1, Švábová –  Dušková, Veselá 3, Protivánková, Molíková 1, Grofková 1, Kristková, Možišová 6/5, Juřičková 2, Foretová, Dobrovská 1, Brázdilová, Krůpová 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Další utkání první ligy sehrály po dohodě se soupeřem naše dorostenky už v pátek    a byl to teprve jejich třetí venkovní zápas a pohříchu také jejich první bodový zisk. Ani tentokrát nenastupovalo naše družstvo v pozici favorita a už po páté  musely nastoupit v neúplné sestavě, obě hráčky základní sestavy Roupcová a Rožková, které utrpěly zranění hned v prvních kolech soutěže a jejich návrat do hry se nepříjemně neustále natahuje, jejich neúčast byla i na Slovácku citelné znát. Domácímu družstvu se podařil vstup do utkání, od prvních minut tahaly za delší konec, po deseti minutách vedly 5:4, vzápětí se jim ale podařila tří branková šňůra na 8/4 a s Hanačkami to začalo být zle – nedobře. Naštěstí se podařilo snížit dvěma brankami z křídla (Veselá a Juřičková), domácí si ale stále udržovaly tříbrankové vedení. V závěru poločasu se podařilo vstřelit jedinou branku ze hry ne zcela zdravé Mojišové, která vzápětí přidala ještě další branku ze sedmičky poté, kdy se do prázdné branky přes celé hřiště nádherně trefila gólmanka  Míša Polášková. Závěr prvního poločasu však nakonec patřil domácím, které přidaly ještě dvě závěrečné branky poločasu.

          Po změně stran  první dvě branky přidalo naše družstvo, kterému se znovu podařilo srovnat na 13:13 a ráz utkání se úplně otočil. Olomoučanky zaznamenaly čtyři branky v řadě, každá dosažená jinou střelkyní a na závěr se třemi branami zaskvěla Bětka Krůpová. V tu dobu už držely otěže v ruce pevně naše holky, které už výsledek   ubránily odvezly si domů zaslouženou výhru. Lví podíl na výsledku měla jako ve většině předchozích zápasů Miša Polášková, která svým výkonem zcela zastínila Adélu Hřebejkovou, která má za sebou řadu odchytaných zápasů v MOL lize Plné absolutorium zaslouží také Bětka Krůpová, velký díl práce odvedla  také Markéta Dobrovská, zvou bojovností a kreativitou. Jedničkou v obranné fázi byla jednoznačně Áďa Protivánková.  I přes zdravotní komplikace, odvedla spolehlivý výkon, zejména při proměňování 7 m hodů Anička Možišová.

            Pokud jde o družstvo domácích, ve kterém mimo brankařku Hřebejkovou hrály z družstva žen  Většíšková a Alžběta Klimešová, velmi kvalitní dojem však jednoznačně  zanechala především Veronika Štipčáková, která v družstvu starších dorostenek hostuje z Velké nad Veličkou kde hraje v družstvu mladších dorostenek a určitě o ní brzy hodně uslyšíme.

Autor textu: Václav Dob