Starší dorky Hanaček začaly proti Plzni kanonádou

DHK ZORA Olomouc – HC Plzeň 37:18 (21:9)

Průběh utkání: 1:1, 1:1, 7:3, 9:5, 18:6, 20: 8, 21:9 – 21:10, 23:11, 26:14, 28:15, 34:16, 35:17, 37:18.

Rozhodčí: Krobothová, Kummerová       63 diváků    7 m hody: 4/4 –  4/2          vyloučení: 1 – 5

DHK ZORA Olomouc: Polášková Anita, Habermannová – Dušková, Kristková 2, Kuxová  9/2, K. Kubálková 6, Možišová 2, Žůrková 4/2, Palátová 2, Krejzlíková 2, Foretová 3, Grofková 2, Hejlová 4, Krůpová 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

HC Plzeň: Suchá, Paterová – Kudová, Panošková 2, Klesová 2, Kouřimová, Švejdová 1, Raunerová, Grézlová,  Cepníková 3, Bláhová 9/2, Vávrová 1.

Trenérka: Libuše ŠKVAŘILOVÁ

S určitou dávkou nervozity a nejistoty vstupovala obě družstva starších dorostenek na hrací plochu sportovní haly v Olomouci k premiérovému utkání mistrovské soutěže o body nejvyšší soutěže. Určitý díl nejistoty pramenil samozřejmě z toho, co nový ročník  soutěže provede  v myslích mladých adeptek, které měly nahradit končící matadorky, které ve vysokém počtu devíti  končících děvčat ročníku narození 2000, zanechaly  oběma trenérům družstvo ve  stavu v jakém se na konci minulé sezony, kdy ukončilo soutěž na pátém místě se ziskem 23 bodů nacházelo. Z původní sestavy týmu z loňské sestavy zůstalo pouze torzo několika děvčat, konkrétně Krůpová, Kristková, Dušková, Možišová, Grofková a Palátová, některé z nich ani nepatřily k těm, které by pravidelně do zápasů nastupovaly. Počáteční obavy se však ukázaly už za několik minut hry sobotního utkání jako neopodstatněné, Hanačky na soupeře vlétly jako uragán a nepřipustily brzy žádné diskuse o tom, kdo bude na hřišti kralovat.

Anita Poláčková v brance zahájila utkání několika jistými zákroky, na hřišti začala dění řídit dvojice Kuxová – Hejlová, kterou podpořily na křídlech Kubálková s Foretovou a brzy se přidaly také na spojkách Krůpová s Možišovou a koncert mohl gradovat. Za prvních deset minut hry už vedlo domácí družstvo 9:3, po krátkém vydechnutí se dvakrát za sebou trefily Západočešky a na hřišti se mezi tím znovu po vystřídání frormoval další domácí šik, aby za dalších deset minut ovládl devítibrakovým přídělem znovu dění na hřišti a vůbec nebylo znát, že se na hřišti objevily další hráčky v čele s všudybylkou Žůrkovou, Krejzlíkovou a dalšími. Hostující družstvo se v té době nezmohlo vůbec na to aby vstřelilo branku a pět minut před koncem poločasu vedl už domácí tým 18:5. V závěru poločasu se do dění trochu dostaly znovu i hostující hráčky a závěr poločasu se tak vyrovnal, do šaten se šlo za stavu 21:9.

První polovina druhého poločasu se hrála vyrovnaná partie, hostující družstvo, konkrétně kanonýrka Valérie Bláhová, která byla  svými fyzickými  parametry předurčena plnit roli střelkyně vyslala na domácí branku několik „nechytatelných pumelenic“ a chvíli trvalo, než se s nimi Klára Habermannová v brance vyrovnala. Za stavu 28:15 opět převzaly plně taktovku do rukou domácí hráčky, několik rychlých útoků se podařlo Kláře Kubálkové, v závěru se začalo střelecky dařit i dalším domácím hráčkám, konkretně Žůrkové, Grofkové, Palátové a dalším takže z toho nakonec byl pořádný mazec. Domácí  ukončily zápas jednoznačným vítězstvím a vstoupily do nové sezony hodně sebevědomě.

Celkový projev družstva byl hodně slibný, ve hře se vykrystalizovalo několik silných individualit, celé družstvo však působilo jako celistvý, dobře namazaný stroj, kde i všechny střídající hráčky našly ve hře svoje místo s tím, že mohou být pro družstvo velkým přínosem. Ve hře se samozřejmě objevilo i několik hluchých míst z celkového pohledu však nebyly nijak dominující. Hodně potěšil kolektivní duch týmu, družstvo potvrdilo, že děvčatům je přednější hra a výsledek celku. První zápas se tedy vydařil, popřejme družstvu, ať se mu stejně tak daří i za týden na jihu Čech a v dalších zpasech, které budou následovat.  Tak holky, ať se vám daří !!!