Souboj favoritů plný neproměněných šancí

DHK ZORA Olomouc – HC Zlín 19:15 (8:4)
Průběh utkání: 4:0, 6:1, 6:3, 8:3, 8:4 – 11:4, 14:6, 15:8, 15:11, 17:11, 17:13, 18:15, 19:15.
Rozhodčí: Kubis, Kräuter 60 diváků 7 m hody: 6/4 – 8/5 vyloučení: 3 – 4.

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Hašlarová, Švábová – Gazdíková 1, Pšenicová 5, Protivánková, Molíková 1, Glogarová, Juříčková, Konvičná 2, Dobrovská, Kristková, Rožková 7/4, Krůpová 3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

HC Zlín: Vařechová, Devátá, Pavelková – Herbočková 1, Galandrová 5/2, K. Rozumová 1, Zahradníčková 1, Polášková 1, Koldová 3, Fiurášková 3/3, Jnáčková, Plachá, Gajdošíková 1, Mrázková.

Trenérka: Mgr. Lenka ČERNÁ

Očekávané utkání dvou z favoritů soutěže starších dorostenek, se vyznačovalo vysokou kvalitou hry, výbornými zásahy brankařek obou týmů a zaměření obou družstev zejména na hru obrany. Snahou obou družstev byla preference na delší rozehrávku, než je v dorosteneckých utkáních obvyklé, oba trenéři vyžadovali od svých svěřenkyň, aby se vyvarovaly chyb v rozehrávce. Oba týmy nastoupily s tím nejlepším co mají k dispozici, zejména hostující družstvo přijelo i s několika hráčkami, které už preferují hru v B družstu žen v 1.lize ( Herbočková, Pavelková, Poláčková, Koldová, Fiurášková).

Začátek utkání se vydařil hlavně domácímu družstvu, které se od prvních minut pustilo do svého soupeře a brzy si vytvořilo slibný náskok 4:0, hostující děvčata se poprvé do černého trefily až po deseti minutách hry. Další průběh se vyznačoval vždy po dvou zásazích na obou stranách, v polovině poločasu nejprve hostující družstvo vstřelilo dvě branky vzápětí kontrovaly domácí dvěma trefami a od 17. minuty se oba týmy střelecky odmlčely, jediným přesným zásahem byl 7 m hod v poslední minutě poločasu. Po hodně nízkém počtu vstřelených branek v prvních 30 minutách hry, kdy na příklad Zlíňačky vstřelily pouze čtyři branky a to dvě ze sedmiček, přišlo po změně stran přece jen jakési oživení, i když hostujícím hráčkám trvalo zase skoro deset minut, než otevřely gólový účet, to už ale Hanačky vedly 11:4 a ve 12. minutě dokonce osmibrankovým rozdílem 14:6. Hra se poté vyrovnala, hostujícímu družstvu se na začátku poslední desetiminutovky podařilo snížit na čtyřbrankový rozdíl, opět se ale prosadily Olomoucké spojky Pšenicová a Rožková, které dvěma brankami ze střední vzdálenosti navýšily své vedení na 17:11 a závěr si už pohlídaly.

Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích, které sehrály výborné utkání, když v plné míře uplatňovaly a dodržovaly taktické pokyny trenérů a navíc se jim dařilo proměňovat vytvořené šance, i když se podobně jako soupeřky, nevyhnuly ani řadě neproměněných. šancí (5 nastřelených tyčí). Obě brankařky se zhostily se ctí svých úkolů, i když Míša Polášková byla o poznání úspěšnější (17 úspěšných zákroků, proti 11 hostující brankařky Vařechové). Ze spojek sehrála své nejlepší utkání Katka Pšenicová, nejen svými vstřelenými brankami, ale byly za fauly proti ní nařízeny čtyři sedmičky. Hodně vidět byla Julie Rožková, na kterou v některých fázích soupeř vytáhl i osobní obranu. Ve své kůži nebyla tentokrát Bětka Krůpová, prosadila se jen na začátku druhého poločasu, po bolestivém zranění musela v závěru utkání ze hry odstoupit. Hodně obranné práce spolu s Rožkovou, odvedla Johana Gazdíková. Z křídel se prosadila víc Eliška Konvičná, Molíkové na levé straně se dařilo méně. Hra pivotů byla ovlivněna zdravotními problémy Protivánkové, které se v průběhu utkání znovu obnovilo zranění.

V družstvo hostí se dařilo brankařce Vařechové, ze spojek se nejvíc prosadila Galandrová a Koldová. Jinak měly Zlíňačky trochu smůly při střelbě, dost jim toho ale pochytala Polášková. I přes porážku budou určitě svěřenkyně Lenky Černé patřit k největším favoritkám soutěže.