Slovenský nováček na Hanačky nestačil

DHK ZORA Olomouc – AHT HC Tatran Stupava 38:9 (21:1)

Průběh utkání: 16:0, 16:1, 21:1 – 21:4, 28:5, 29:6, 32:7, 36:8, 38:9.

Rozhodčí: Blanár – Opava     Diváků:  153         7 m hody: 2/2 – 4/2        Vyloučení:  1 – 2

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Poláčková – Závišková 6, Jansová 3, Sovová 1, Roupcová 2, Krajčovičová 7/2, Machačová 1, Fryčáková 6, Možišová 2, Hejlová 5, Kuxová 2, Kubálková 2, Kubáčková1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Tatran Stupava: Záhradná, Mozoĺová, K. Karkušová – Griffits 1, Gašparechová, , Slováčková 1/0, Bahorecová 4/1, Štrbáňová, Hanzalíková, Galková 1, Turčanová, H. Karkušová, Tornócziová 1, Horváthová 1/1.

Trenér: Robert POPLUHÁR

Komentář trenéra Libora Malínka po utkání:

Pro nás to byly povinné body. Utkání se pro nás vyvíjelo od začátku příznivě. Skóre narůstalo v náš prospěch a zápas se rozhodl vlastně již v první půli, kdy jsme vedli dvacetibrankovým rozdílem. Musím vyzdvihnout jednu inkasovanou branku za první poločas. Na tom měla velkou zásluhu brankářka Polášková. Do druhého poločasu bylo cílem hráčky hlavně namotivovat, aby do toho šli zodpovědně a zápas dohráli důstojně. Jsem rád, že dostali příležitost všechny hráčky a utkání jsme dohráli bez větších problémů.

Hanačky v sobotu hostily ve své hale slovenského nováčka ze Stupavy, který na Hanou přijel s vizí obětního beránka a podobný osud se očekával i v utkání proti rozjetým Hanačkám. V předchozích zápasech totiž Záhoranky inkasovaly vždy, tedy ať doma nebo venku, pořádný balík vždy kolem dvacítky gólů. I proto si mohli trenéři dovolit několik absencí, některé sice byly vynuceny zdravotními komplikacemi hráček (Kašpárková, Kapsová a Přikrylová), některé po dohodě (Haládiková). Vše se potvrdilo od prvních minut utkání. Zápas začal v obvyklé pohodě základní sestavy a podle očekávání skóre utěšeně narůstalo a po deseti minutách vedly Olomoučanky 5:0, v polovině prvního poločasu 10:0 a ve 20. minutě to už bylo 13:0. Kdekdo už očekával malou senzaci. První branku zaznamenala hostující děvčata ve 23:05 minutě a tak hosté snížili na 16:1 a toto vedení s jedinou brankou na svém kontě zůstalo na ukazateli skóre i po třiceti minutách, když skončil první poločas za stavu 21:1. Že by interligové či jakékoliv mistrovské utkání skončilo s jedinou brankou na kontě jednoho ze soupeřů jsme snad ještě nezaznamenali. Nikoho proto nepřekvapilo ani v nejmenším, že by se v poločase v domácím týmu nevystřídaly brankařky, aby dostala šanci i ta nejmladší. Shodou okolností obě jsou odchovankyněmi házené ze Zubří, obě ale od dorosteneckých let s brankařskou přípravou začínaly v našem klubu. Ještě jedna zajímavost obě spojuje a to podobnost příjmení – ta starší Michaela má příjmení Polášková a ta mladší Anita – Poláčková. Míša v prvním poločase sobotního utkání téměř uzamkla branku. Anita po vystřídání, která nastoupila ke svému vůbec prvnímu ostrému interligovému zápasu, neměla lehkou pozici. Hned v prvních třech zákrocích se tak říkajíc „ani nepotkala s balonem“, tedy tři střely a tři branky v naší síti. Postupem času Anita svými kvalitními zákroky potvrzovala oprávněnost zařazení do interligového družstva.

Autor textu: Václav Dobeš