První zápas, první body pro mladší dorostenky

HC Háje Praha – DHK Zora Olomouc 29:35 (12:17))

Sestava a branky – Nedbalová L.- Hynková N. 6, Rodeková N. 6, Floriánová N. 2, Kučerová Z., Kubálková A. 8, Horáková S. 2, Ryšánková E. 1, Hlaváčková K., Žůrková Z., Marešová P. 5, Kräuterová T. 5/2

Po dlouhé Covid-pauze jsme k prvnímu mistrovskému utkání nové sezóny zajížděli do Prahy. Soupeř z Hájů tento rok bude svá utkání hrát ve Vršovicích v místní nafukovačce. Jelikož bylo v neděli krásné slunné počasí bylo v hale jako v botanické zahradě – velice těžký vzduch a značné horko. Prostředí však bylo pro všechny stejné.
 
Úvod utkání byl z naší strany velice povedený hlavně v útoku a během pěti minut jsme si dokázali vytvořit pětibrankový náskok. Celkově se nám v útoku dařilo více, o čemž svědčí 35 branek v soupeřově síti. Naopak v obraně jsme s výjimkou úvodu utkání dělali spousty chyb. Váznoucí komunikace, špatný pohyb a malý důraz byly hlavní příčinou snadných branek v naší síti. I Lucka Nedbalová v bráně neměla úplně svůj den. Víme, že jsme teprve na začátku sezóny a děvčata se učí novým prvkům, ale co budeme chtít po všech je nasazení po celé utkání. 
Z nových děvčat se dařilo v útoku Nikče Hynkové, která se blýskla i pěknými momenty v rozehrávce. Terka Kräuterová odvedla dobrou práci v obraně, ale musí se k ní příště přidat i ostatní.
 
V dalším utkání se doma utkáme se Zlínem a budeme muset podat lepší výkon, abychom uspěli.
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský