První body v letošní sezóně pro starší žákyně B

SK Žeravice – DHK Zora Olomouc B 13:17 (4:5)

Ve středu 2.9. starší  žákyně B předehrávaly mistrovské utkání v Žeravicích z důvodu víkendového turnaje Vršovice handball cup.
K zápasu jsme dojely bez zraněné Beaty, která si ošklivě pohmoždila prsty pravé ruky na turnaji minulý víkend. Holky nastoupily do utkání s velkou chutí po výhře, což bylo moc důležité. V prvním poločase moc branek nepadalo, dlouho jsme vedly 5:2, do šatny jsme odcházely s jednobrankovým vedením 5:4. Domácím se podařilo brzy vyrovnat, ale holky svou bojovností a především výbornou obranou, jim více nedovolily. Přesto, že většina hráček na spojkách byla o hlavu větší, než naše holky, jsme je dokázaly ubránit a i v útočné fázi jsme byly lepší, holky se více hýbaly, Míša na středu hrála s obrovským přehledem a na spojkách Elza a Vája nebojácně proskakovaly. I křídla začala své šance proměňovat, hlavně Simča K. a Špička, prosadila se i Nela. V brance se dařilo především Elišce, která zlikvidovala 18 střel. Holky zaslouží velikou pochvalu za výkon a nasazení a doufáme, že budou podobně bojovat i na turnaji v Praze a v dalších mistrovských utkáních.
 
Sestava a branky: Matějová E., Jančová L. – Vanská N. 1, Špičáková A. 3, Strouhalová N. 1, Sedláčková A., Jílková V., 2, Koždálová J., Jurníčková S. 3, Kittnerová K, Marková T. 1, Krapková M. 3, Andoková E. 3
 
Holky děkujeme!

Trenérky: Andrea Krapková, Michaela Janotová