Před házenkářkami čeká středa a víkend s 6. interligovým kolem.     

                Ve třech minulých středečních předehrávkách došlo ke dvěma výsledkům v nichž první dva měly co dělat buď úplně se čtyřicítkou, když Slavistky porazily loňskou stříbrnou Plzeň 40:28, nebo v Dunajské Stredě, kde domácí pokořili v souboji se Zlínem čtyřicítku, sice „jen“ 38 brankami, ale zato zase dvacetigólovým rozdílem (38:18). Ten třetí výsledek pak měl skoro další nádech senzace, protože staronováček z Kynžvartu si skoro vyšlápl na úřadujícího mistra z Mostu, kterému výhru zachránila teprve dvacetiletá kanonýrka Charlotte Cholevová střelou v poslední minutě zápasu. Český mistr po středeční „upocené“ výhře nad Kynžvartem, přivezl o víkendu další porážku v Lize mistryň z francouzského Brestu 31:26, který je sice doma počítán skoro za výhru, když držel do posledních chvilek remízový výsledek, žel zase jen prohrál. To druhý interligový zástupce v pohárové Evropě, DAC Dunajská Streda hrál doma zápas s Valurem Reykjavik, samozřejmě však s týmem o vevel nižší úrovně a porazil ho doma 29:26.

                  Zbývající zápasy pátého kola přinesly opět další „bombu“, tentokrát na Hané, kde si mladičký domácí hanácký celek vyšlápl na velezkušený celek Iuventy Michalovce vyzbrojený řadou zahraničních posil a poslal ho domů letos již se třetí interligovou porážkou (24:23). Zbývající sobotní utkání se už obešla bez překvapení i když obě družstva Sokolek si brousila zuby na příznivý výsledek, když však uspěly jen písecké na Slovensku ve Stupavě, zatímco ty porubské neuspěly doma a v souboji interligy  se zatím krčí za bezchybnou Šaľou  na desáté pozici.

               Také tentokrát bude středa vyhrazena trojici předehrávek účastníků evropských pohárových soutěží. Slavii Praha čeká dvojzápas v Praze proti izraelskému týmu HC Holon, obě utkání se budou hrát v hale Edenu v Praze 14. a 15. října 2022.  Soupeř Iuventy švýcarský tým Yellow Winterthur po dohodě s funkcionáři Michalovců souhlasí, že obě utkáni sehrají na Slovensku a to v sobotu 15. října a odvetu příští den 16. října 2022 v Chemkostav ARÉNĚ.   Interligová utkání ve středu se budou hrát v klasických časech od 18 hodin v Praze a Mostě, v Michalovcích bude mít utkání začátek v 19:00 hod. Velké drama se očekává v pražském Edenu, kde nastoupí třetí tým soutěže pro Kynžvartu, který zatím je v tabulace pátý. Lídr tabulky Baník Most nastoupí v domácím prostředí proti předposlednímu týmu tabulky a bude velkým favoritem. Posledním středečním utkáním bude Iuventa Michalovce, která přivítá Sokolky z Poruby a bude platit za favorita zápasu. V sobotním odpoledni nastoupí v Písku domácí Sokolky proti DAC Dunajská Streda. Očekává se vyrovnané utkání, ve které se bude jen velmi obtížně hledat favorit. Podobný nádech slibuje í zápas v Plzni, kde nastoupí dva vyspělé týmy český držitel stříbrné medaile z play-off a slovenský bronzový, který v letošní sezoně míří rozhodně výše. Posledním utkáním, ve kterém se střetnou dva tradiční moravští rivalové, v minulém roce se dařilo lépe našim děvčatům, když Zlín dokonce postihl souboj o holé přežití, když musel podstoupit dvojzápas baráže s vítězem druhé ligy Kunovicemi. Ani letošní ročník zatím neslibuje příliš radosti, družstvo je zatím s jediným bodem poslední, tvoří jej mladé, většinou zlínské odchovankyně, které dokážou pozlobit nejednoho favorita, proto musejí i naše děvčata bojovat s plným nasazením, aby nepřipustili žádnou zápletku, která by mohla vést ke komplikacím. Věřme tedy, že si náš tým problémy nepřipustí a pohlídá a přiveze domů na Hanou kýžené dva body.

 

ROZPIS 6.KOLO MOL ligy:

Středa 2.10.2022 v 18:00 hod.: DHC Slavia Praha – Házená Kynžvart

Středa    12.10.2022 v 18:00 hod.: DHK Baník Most – Tatran Stupava

Středa    12.10.2022 v 19:00 hod.: Iuventa Michalovce  – Sokol Poruba       

Sobota   15.10.2022 v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – DAC Dunajský Streda

Sobota   15.10.2022 v 17:00 hod.: DHC Plzeň – HC Slovan Duslo Šaľa

Neděle    16.10.2022 v 18:00 hod.: Handball PSG Zlín – DHK ZORA Olomouc 

 

Autor textu: Václav DOBEŠ