Prague Handball Cup v podání našich družstev

Ani letos nechyběla naše družstva na mezinárodním turnaji v Praze – Prague Handball Cup 2019. Celkem se turnaje zúčastnilo 635 týmů z 29 zemí celého světa. Z našeho klubu odjely na turnaj čtyři družstva a to v zastoupení mladších žaček A, starších žaček A i B a mladších dorostenek. Holky odehrály spoustu utkání proti týmů například z Kanady, Švédska, Dánska, apod. Holkám děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a gratulujeme ke skvělým výsledkům v turnaji. Hodnocení trenérů všech čtyř kategorií: 

Mladší dorostenky

Mladší dorostenky DHK Zora Olomouc ukázaly svou sílu na největším halovém turnaji v Praze. Bohužel osmifinále se stalo pro ně osudným i vlivem zranění klíčových hráček.

V základní skupině si poradily se všemi soupeřkami, kdy postupně porazily East Angus (Kanada) 29:5, Kävlinge HK I (Švédsko) 19:16, TSV EB Forst United (Německo) 24:10, Koge Handbold (Dánsko) 15:12, TJ Turnov 16:7.

V další fázi holky zvítězily nad DHK Pardubice 17:14 a remizovaly s SKH Velká nad Veličkou 17:17, čímž si zajistily postup do osmifinále. Tam jsme ovšem narazili na DHK Baník Most. Toto utkání bylo velmi vyhecované a tvrdé. Obě družstva si uvědomovala vzájemnou bilanci z utkání v lize, a že nyní se hraje o vše. První poločas jsme perfektně bránili a vyhráli 5:2, bohužel na začátku druhého poločasu se nám zranila klíčová hráčka, později i druhá. Mostečanky ihned využily své síly a nakonec se radovaly z postupu po výhře 12:7.

Celkově jsme s průběhem turnaje spokojeni a děvčata chválíme za velmi zodpovědný přístup.

Trenéři: Zemánek Kamil, Táborský Vladan

Starší žačky B

Starš žačky B odjely na turnaj v plné sestavě, v základní skupině holky čekly týmy: Havlíčkův Brod (16:15), TG Neureut (18:6), H43 Lund HF (16:6), Ajax Copenhagen (13:7) a Jekabpils SS (15:8). Z této základní skupiny holky postoupily do další fáze turnaje z druhého místa, kdy prohrály jediný zápas s týmem Havlíčkova Brodu. V této části se pro holky staly soupeři týmy Žirovnice (16:14) a Velkého Meziříčí (15:10). Po velice bojovném utkání proti DHK Slavoj Žirovnice, kdy holky ukázaly krásnou týmovou hru přišel další postup, v této části se již hraje KO, kdo prohraje v turnaji končí. Osudným se tak holkám stal tým Køge Håndbold, dánský tým, který nakonec vyhrál celou kategorii starších žaček. V zápase byla vidět obrovská výšková převaha, ale holky se snažily bojovat do poslední minuty čehož si moc ceníme. Zápas skončil tedy porážkou pro náš tým 25:11. Družstvo starších žaček B se tedy umístilo někde mezi 9-16 místem z celkových 96 týmů. 

Do střelecké listiny se během turnaje zapsaly všechny hráčky družstva, branky si každý zápas pěkně rozložily a na hřišti strávily téměř rovnoměrný herní čas. Musíme také pochválit brankářskou dvojici, která se taktéž střídala po poločasu a tým mnohokrát podržely svými zákroky. Za realizační tým holkám moc děkujeme za skvělý turnaj a jejich bojovné výkony. 

Trenéři: Klára Sovová, Kateřina Růžičková, Alois Sedláček

Starší žačky A

Komentář připravujeme

Mladší žačky A

O velikonočním víkendu jsme se zúčastnili Prague Handball Cupu. V základní skupině jsme odehráli 5 zápasů s bilancí 3 výhry, 2 prohry, v nadstavbové skupině jsme jedno utkání vyhráli a jedno pohráli a na skóre jsme nepostoupili do osmifinále (Finálové skupiny A). Holky se utkaly s týmy z Dánska, Švédska, Maďarska, Slovenska a již „tradičně“ s Háji. Rozdíl byl v tom, že hráčky soupeře mluvily pokaždé jinou řečí, jinak že bychom zaznamenali nějaký rozdíl v pojetí hry, tak to ne. I když jeden a to podstatný rozdíl je v tom, že v severských zemích hrají holky až do třinácti let s menším míčem než my (číslo 0). To znamená, že i holky menšího vzrůstu pak nemají problém s míčem přihrát či vystřelit a když pak taková 170 cm vysoká Dánka na spojce vystřelí, tak je to rána jako z děla. Naše holky musíme moc pochválit, jak zvládly náročný program, v utkáních bojovaly, nikdo se nezranil, až na Elzu, která při cestě na vlak trefila hlavou kandelábr…. ale jenom dvakrát 🙂 Děkujeme rodičům, kteří v hojném počtu přijeli podpořit děvčata a těšíme se na další házenkářské zážitky.

DHK Zora Olomouc : MHák Martin 24:0

DHK Zora Olomouc : IK Sävenhof II 10:7

Jindřichův Hradec : DHK Zora Olomouc 11:9

DHK Zora Olomouc : HC Háje I 12:14

Viding SF II : DHK Zora Olomouc 5:10

Ajax Copenhagen I : DHK Zora Olomouc 10:11

DHK Zora Olomouc : Angyalföldi Sportiskola és DSE 9:13