Poslední zápas mladších dorostenek proti Hájům

DHK Zora Olomouc  – HC Háje A 21:16 (4:7)

Sestava a branky – Spurná Š.,- Coufalová A., Selingrová K., Litvínová E. 3, Maráčková M., Kuxová N. 5/2, Hejlová Š. 1, Smějová Michaela 2, Smějová Monika 1, Machačová M. 4, Kubálková K. 4, Spurná M., Krejzlíková E. 1

V posledním utkání ročníku 2018/2019 jsme se v domácí hale utkali s týmem Hájů. Při pohledu na tabulku se mohlo zdát , že půjde o snadnější utkání, opak byl však pravdou. Děvčatům z Prahy šlo o hodně, pokud by v utkání bodovala zachránila by se v soutěži. My jsme se chtěli rozloučit dobrým výkonem a zakončit úspěšnou sezónu.
 
První poločas byl náš jeden velký zmar, kdy jsme sami sebe dostali pod velký tlak díky častému neproměňování šancí. Ať už z nejvyloženějších šancí (trháků), tak i ze všech postů. Šance jsme si dokázali vytvořit, ale zakončení bylo až strašidelné. Z enormní snahy vsítit branku se stala křeč a odvrátilo se i štěstí, kdy jsme několikrát nastřelili brankovou konstrukci. Za třicet minut hry jsme vsítili pouze čtyři branky. Házená se ale hraje šedesát minut a proto jsme nepanikařili. 
 
Ve druhém poločase se ukázala větší trénovanost  a kvalita, kdy jsme však s vypětím všech sil dokázali výsledek utkání otočit. Háje hrály v útoku velice disciplinovaně a dlouho, dokud jim stačily síly. Dobrou obranou jsme je však dostali pod tlak. I v životě si kolikrát něco plánujete a pak je vše jinak. Jsme všichni moc rádi, že i poslední utkání sezóny jsme zvládli vítězně. Holky ukázaly velký charakter, bojovnost a nasazení. Když se daří, jde všechno tak nějak samo. Když se však nedaří, jsou taková vítězství cennější, i když hrozně bolí a stojí spoustu sil. Tyhle zkušenosti platí i pro život – nikdy se nevzdávat.
 
Chtěli bychom jménem trenérů holkám poděkovat za celý rok, kdy u mnoha z nich je vidět velký herní posun. Dále bychom chtěli poděkovat všem rodičům za podporu jak během zápasů, tak i s dopravou a výpomocí po celý rok. Konečné čtvrté místo hodnotíme velice pozitivně a bereme jako úspěch.  Některá děvčata postupují do kategorie starších dorostenek, tak jim přejeme hlavně zdraví, ať je házená baví a ať se děvčatům daří jak ve studiích, tak v osobním životě:)
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský