Poslední podzimní kolo starších žaček A

DHK Zora Olomouc – Sokol Poruba   20:17 (8:10)

Sestava DHK Zora Olomouc A:

Šťastná, Niklová – Jurečková K, Polesová 4, Hynková 4, Florianová 3, Marešová 3, Hoffmannová 5, Kalabisová 1, Jurečková M, Kučerová, Veselá

DHK Zora Olomouc – Sokol Karviná 23:22  (12:15)

Sestava DHK Zora Olomouc A:

Šťastná, Niklová – Jurečková K, Hynková 7/2, Florianová 2, Marešová 5/1, Hoffmannová 3, Kalabisová 3, Jurečková M, Kučerová, Veselá 1, Polesová 2

Poslední kolo podzimu jsme konečně odehrály na domácí půdě. Cílem v obou zápasech bylo hrát obranný systém 1 – 2 – 3, který jsme trénovaly na posledních dvou tréninkových jednotkách, bez ohledu na výsledek. Hráčky z výběru RHC už ho znají z kempů, ale pro ostatní to bylo něco nového. 

Paradoxně jsme byly lepší v obraně, než  v útoku. Tolik technických chyb, které jsme v přechodu do RÚ a v samotném útoku udělaly jsme nezvládly vyprodukovat za celý podzim. Vlastně se jednalo o jednu opakující se chybu-nezpracování přihrávky a špatná přihrávka. To nám rozum nebral. Pokud nejsme schopné zpracovat a odehrát míč, nemůžeme pomýšlet na dobré umístění v ŽL.

Vysoko hodnotíme, jak se celý tým v obou utkáních postavil k výsledkům prvních poločasů, zabral a připsal si vítězství. Ve druhém zápase se projevila fyzická náročnost nové obrany a začaly jsme „tahat nohy“, ale baby to uhrály bojovností. Zlepšit musíme rychlý přechod do útoku – potřebujeme větší rychlost, potřebujeme se vidět a ne hledět jen jedním směrem, potřebujeme, aby se více do zakladání RÚ zapojovaly brankářky. V útoku v naší kategorii nepotřebujeme mít natrénováno 5 signálů, ale hráčky už musí reagovat na pohyb SS a překřížit se s ní, zvlášť, když to trénujeme třetí sezónu, ale v utkáních to nepoužíváme. 

V sobotu odjíždíme na 1.kolo ŽL do Jindřichova Hradce a teprve tam se ukáže, jak na tom naše družstvo v celorepublikovém měření sil je.