Poslední body pro starší dorostenky před vynucenou pauzou

Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 21:30  (11:13)

Sestava a branky: Poláčková, Spurná Š. – Maráčková, Machačová 4, Kräuterová, Kuxová 10, Kubálková K. 3, Opálková 1, Roupcová 4, Kubálková A., Selingrová 1, Foretová 2, Grofková 3

Trenér: Václav RIEDEL.

V sobotu 10.10. 2020 se starší dorostenky utkaly v rámci posledního zápasu před koronavirovou pauzou se Sokolem Kobylisy. V domácím prostředí a před prázdnými tribunami se dorostenkám podařilo soupeře po vyrovnaném zápasu překonat a zvítězit 28:21 (15:13).

V prvním poločase naše družstvo provázelo velké množství technických chyb a nedaných šancí. V obraně se nám nedařilo bránit 1:1, což většinou končilo výhodami pro soupeře – sedmimetrovými hody, díky kterým se děvčata z Kobylis udržovala v rozdílu maximálně dvou gólů. V útočné fázi se nejvíce dařilo spojkám, které nastřílely největší množství gólů ze střední vzdálenosti nebo z proskoků. Mezi nejlepší střelce prvního poločasu patřila Natálie Kuxová, která dala během úvodních třiceti minut šest branek.

Po přestávce nás soupeř překvapil svým odhodlaným nástupem do druhého poločasu, kdy se pražským dorostenkám podařilo třikrát po sobě rozvlnit síť za zády Šárky Spurné a dostat se tak do vedení. Prvních dvacet minut druhého poločasu se vezlo v duchu přetahované o každý míč. Domácí ale úspěšně ucelily obranu a Sokol Kobylisy opět trestaly rychlými protiútoky, které následně pomohly olomouckým dorostenkám odskočit na větší brankový rozdíl. O výsledku zápasu rozhodlo posledních 10 minut zápasu kdy starší dorostenky nepustily hosty k míči a násazely do jejich branky několik gólů po sobě.

V zápase určitě chyběly pivotka Štěpánka Hejlová, kterou se snažila co nejlépe zastoupit Klára Selingrová a Eliška Krejzlíková, která si na jednom z tréninků poranila kotník. Na soupisce se objevily i dvě mladší dorostenky, které do utkání nakonec nezasáhly, ale i tak družstvu pomohly.

Další zápas dorostenky odehrají po koronavirové přestávce snad za 14 dnů, pravděpodobně v domácím prostředí s Jinřichovým Hradcem.