Porážka o dvě branky nemusí nic znamenat

DHC SOKOL Poruba – DHK ZORA Olomouc   22:20 (14: 9)

Průběh utkání: 0:2, 1:4, 5:4, 5:6, 7:7, 9:8, 12:8, 12:9, 14:9 – 14:14, 17:14, 17:17, 18:17, 19:18, 20:20, 22:20

 

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar                 Diváků 80                7m  hody:   4/4 – 3:3                Vyloučení: 2 – 4

 

Sestavy a branky:

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mučková – Kučerová 1, Mýlková 2,  Dybalová, Konečná 2, Farářová 1, Maiwaelderová 1, Kavalová, Tichá,  Polášková 6/2, Prašivková, Desortová 8/2,  Bambachová 1, Šmídáková, Novobilská.

Trenér: Alena Humlová

 

DHK ZORA Olomouc: Haládíková, PoláškováZávišková 3, Turmpešová 1, Jansová 2, Sovová 1, Kašpárková 5, Přikrylová 2, Krajčovičová 1, Kuxová, Gajdošíková, Řezníčková, T. Fryčáková 1, Možíšová, Kubálková, Kubáčková 4/3.

Trenér: Libor Malínek

                Průběh úvodního zápasu play-off o 3. místo házenkářek mezi Sokolem Poruba a Zorou Olomouc, hraný v sobotním podvečeru v ostravské hale SAREZA se odvíjel jako na houpačce. Nejprve tvrdily muziku Hanačky, které kralovaly na hřišti v prvních minutách a do prvních devíti minut si vytvořily mírné vedení 1:4. Netrvalo to zase až moc dlouho a zejména zásluhou disponované kanonýrky Elišky Desortové se role na hřišti obrátily, za čtyři minuty už zase vedly domácí děvčata, když Desortová postupně vymetla přesně všechny růžky branky Zuzany Haládíkové. Do poločasu se obě strany dvakrát vystřídaly ve vedení a na začátku poslední desetiminutovky za stavu 8:8, když Kubáčková proměnila už svou druhou sedmičku se Hanačky na delší čas střelecky  odmlčely a domácí družstvo pohodlně navýšilo své vedení o čtyři branky na 12:8, v závěru snížila Krajčovičová na 12:9, závěr poločasu se však znovu vydařil  domácímu týmu, který dvěma zásahy, stanovil poločasový stav na 14: 9 a to bylo do druhého poločasu dost vážným mementem Hanačkám před dalším průběhem utkání. Neuvěřitelný výsledkový kotrmelec se však Hanačkám podařil hned po zahájení druhého poločasu. Během šesti minut se totiž pěti brankami v řadě znovu dostaly do hry, když snížily na 15:14, což samozřejmě řádně zatřáslo sebevědomím Sokolek, těm však jako by tento otřes nevadil, nebo lépe řečeno nevadil Silvii Poláškové, která bez zábran nasázela za záda olomoucké brankařky během tří minut tři nechytatelné „pumelenice“  za sebou a hned zase domácí vedly rázem 18:14. Pozadu však tentokrát za nimi nezůstaly ani Hanačky, Závišková a Kubáčková svou třetí sedmičkou stáhly na 18:16 a všechno bylo znovu otevřeno. Krátce po polovině druhého poločasu zvýšila po delší odmlce opět Desortová na 19:16 Hanačky však zásluhou Kašpárkové a Záviškové opět snížily. Na začátku poslední desetiminutovky znovu Sokolky navýšily své vedení zásluhou Mýlkové a Desortové ze 7 m na 21:18, Magda Kašpárková dvěma střelami snížila na 21:20, vzápětí však byla dost necitlivě v čase 57:02 Magda vyloučena, čehož využila Silvie Polášková k ukončení střeleckého účtu.

               Dramatické a dá se říci i vyrovnané utkání skončilo zaslouženě velmi těsnou porážkou našich děvčat dvoubrankovým rozdílem a chceme věřit, že bouřlivé oslavy domácích děvčat po zápase v Sareze byly předčasné a hodně se toho může za týden v naší hale změnit, v což všichni chceme věřit a doufat v to. Faktem je že domácí celek se v utkání představil ve vynikajícím světle. Zejména velkou oporou byla brankařka Hana Mučková, které jsme napočítali stejně jako naší Zuzaně Haladíkové stejný počet úspěšných zákroků a to 18, navíc se Hana drží mezi nejúspěšnějšími brankařkami interligy vůbec. Dalšími velkými postavami domácích a to jsme samozřejmě velmi dobře věděli byly obě porubské excelentní   střelkyně Eliška Desortová a Silvie Polášková, které patří mezi nelepší interligové kanonýrky, v současné době mají na svém kontě shodně po 109 nastřílených brankách a patří k tomu v tomu nejlepšímu co interliga produkuje. Velkými postavami družstva jsou nadále reprezentační pivotka Petra Tichá, která v utkání obstarávala obrano činnost a byla vůči naším útočným hrotům hodně ostrá. Samozřejmě mezi velké opory patřila i Bára Mýlková, velký stratég a nepostradatelná rozehrávačka a duše družstva. Poruba má však v hráčském kádru řadu mladých talentovaných hráček, ať už z vlastní líhně Maiwaelderová, Prašivková, Farářová, nebo na příklad zlínská odchovankyně Adéla Baumbachová. Zkrátka pokud se zrovna neprosazují hvězdy týmu, mají trenéři stále kam sáhnout.

                O brankařce našeho týmu Zuzaně Haládíkové  jsme už hovořili, splnila si svůj díl odpovědnosti do puntíku a byla také velkou oporou. Obě naše pivotky Nikola Jansova a Klára Sovová splnily své stoprocentní střelecké úkoly bez zbytku. Stoprocentní úspěšností střelby se mohou pochlubit  také další dvě křídla Tereza Fryčáková a Krajčovičová, i když jsme od nich očekávaly přece jen větší podíl na herním procesu, podobně jako u další z křídel  Marině Přikrylové. Velký podíl na střelecké produktivitě si zapsaly všechny spojky, zejména aktivní byla Tereza Kubáčková, která měla efektivitu střelby sice jen 9/4, vysoko však hodnotíme její produktivitu při stoprocentním proměňování sedmiček. Další ze spojek Iva Závišková skončila se střelbou 5/3, vůbec nejproduktivnější však byla Magda Kašpárková se střelbou 10/5, její aktivy jsou však i dvě získané  sedmičky, když tu třetí získala na své konto Jarmila Trumpešová.

 

Autor textu: Václav Dobeš