Po prvním ligovém utkání v tomto roce, berou starší dorostenky 2 body

DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 34:24 (18:11) 

K prvnímu ligovému utkání jarní části soutěže nastoupily starší dorostenky v domácím prostředí proti Plzni, která má velmi šikovný, ale mladý tým, který přezimoval na 9.místě. Pro naše hráčky ideální soupeř na rozehrání po zimní přípravě. Na hřišti trenéři prostřídali všechny hráčky a i přes deset technických chyb, nejméně desetkrát trefenou brankovou konstrukci a čtyři netrefené střely přes celé hřiště do prázdné branky se podařilo bez větších problémů zvítězit. 
 
Vstup do zápasu byl z naší strany dosti nervózní, holky se nemohly chytit a utrhnout se na větší brankový rozdíl. Ještě ve 20.minutě jsme vedli pouze i jedinou branku, hlavně kvůli ne zcela přesné střelbě, kdy hodně míčů končilo na tyčích. Poté, při dvojnásobné přesilovce se nám podařilo vsítit několik branek a do šatny odcházet se slibným náskokem. Po celé utkání se dařil rychlý útok, kdy několik asistencí zaznamenala z branky Nikča Fadrná. Několik pěkných zákroků předvedla také Nela Štrublová.  Produktivita křídel byla vysoká, kdy ze 30 střel holky daly 20 gólů. Také obě pivotky Petra Marešová a Julie Horutová předvedly kvalitní výkon v útoku i v obraně. V druhé části jsme měli méně tyček, ale více ztracených míčů, což ale naše vítězství nemohlo ohrozit. Děvčata předvedla spoustu pohledných akcí, které se často dohrávaly do křídel i pivota. Ze střední vzdálenosti ze země dvakrát krásně skórovala Terka Kräuterová. Všechny hráčky zaslouží pochvalu za odvedený výkon a zodpovědný přístup k utkání i k celé zimní přípravě. Příští týden nás čeká cesta do Jindřichova Hradce, k dalšímu domácímu utkání mohou fanoušci dorazit 25.2. ve 13:00.
 
Sestava a branky: Fadrná N., Štrublová N.- Kubálková A. 6, Žurková Z. 2, Floriánová N. 4, Horutová J. 3, Rodeková N. 1, Kräuterová T. 4, Ešnerová E., Horáková S. 10, Marešová P. 3, Hlaváčková K. 4, Krajčová M. 1