Osmé kolo v těsném sledu s dalšími dvěma

                   Dvě utkání 7. kola byla předehrána z důvodu účasti družstev  v Evropských pohárech. Na pořad řádného 7. kola tedy zůstalo na víkendová utkání už jen 5 zápasů.  Ale ani ty se neobešly bez překvapení. To největší se asi zrodilo na jihu Slovenska v místě dlouhodobého slovenského vicemistra  Duslo Šaľa, i když jeho soupeřkami byl nováček z lázeňského města na samé   západní výspě Čech, který ale už od začátku sezony kosí jednoho favorita za druhým a má už na svém kontě skalpy Zlína, Slavie, Písku i našeho týmu a dnes už i favorizované Šaľy. No holt si budeme muset zvykat na trochu jiné obsazení na špičce tabulky, než na jaké jsme byli po mnoho let zvyklí. Na špici tabulky sice stále kraluje duo mistrovských týmů Iuventa Michalovce a Baník Most, ale to co se děje za nimi, to už často zůstává rozum stát. Ale pojďme v hodnocení minulého kola dále. Mnohdy jsme až se závistí sledovali, jak si vedou v porovnání s Evropou špičková družstva polské Super ligy. Jedno z nich RUCH Chorzów poté, kdy v minulém roce neuspělo v polské soutěži a sestoupilo, se přihlásilo jako host do naší česko-slovenské MOL ligy a ejhle, až do 7.kola Polky hrály v soutěži bez výhry a byly v ní předposlední  před slovenským nováčkem Stupavou. První výhry se Polky dočkaly až v sedmém kole, když vyhrály ve Zlíně, který tak odsoudily až do úplného suterénu.  Zlíňačky v letošní sezoně vyhrály zatím jediné utkání, a to v prvním kole, když vyhrály doma s nováčkem soutěže Tatranem Stupava. Všechna zbývající utkání jim zatím zůstala výsledkově utajena a to je pro družstvo Zlína, které vždy usilovalo o vstup do českého play-off a které před sezonou angažovalo k týmu žen nového trenéra Ivo Vávru z Ostravy, velkým zklamáním. První porážku utrpělo v minulém kole družstvo Plzně, které se dosud neslo na vítězné vlně, když jejich jedinou ztrátou byla dosud remíza v Šaľe. Dá se však očekávat, že i další dvě kola asi nebudou pro Plzeňačky žádnou procházkou růžovou zahradou, čeká je totiž, podobně jako Hanačky, série tří utkání s favority. Po Mostě je čeká Iuventa a po ní ještě Dunajská Streda, inu série jakou čekají postupně všechna družstva a teď jde jen o to, komu se snad povede tuto smrtící sérii narušit a vyloupit „poklad“, no uvidíme !!

                   Naše holky mají za sebou nepříjemné utkání se soupeřem, který sice moc bodů zatím nenasbíral, má však za sebou jedno, které si každý soupeř enormně užívá a moc si ho považuje. Jde totiž o derby, ve kterém se tradičně favoritům obvykle nedaří, ale naopak často ztrácejí cenné body. I proto jsou Hanačky rády, že se jim podařilo toto „zakleté“ a zapeklité utkání úspěšně zvládnout a připsat si oba body přesto, že se jim až tak úplně nedařilo. Důležité jsou však získané body a určitě platí, „co je doma, to se počítá“ !

                     Uplynulé dva týdny se mimo jiné vyznačovaly také tím, že se hrála pohárová utkání EHF. Český mistr Baník                      Most se střetl ve dvojutkání s rumunským týmem Magura Cisnadie. Po domácím utkání v Mostě 16. října, které vyhrály hostující Rumunky těsně 27:26, se Mostu sice v odvetě podařilo stejným rozdílem branek vyhrát, výsledek by sice 26:25 pro Černé anděly, ale větší počet branek nastřílený Rumunkami v Mostě poslal jejich soupeřky do dalšího kola. Naopak v dalším Evropském poháru se dařilo lépe českým družstvům. Obě česká družstva Slavia Praha a Sokol Písek své soupeřky přehrály, Slavistky vyhrály obě utkání v Italii proti Ali-Best Espresso Mestrino a Sokol Písek vyřadil bosenský tým HRK Grude. Osud si ale s oběma českými týmy zle zažertoval, když do dalšího kola poslal proti sobě obě česká interligová družstva tj. Slavii Praha a Sokol Písek. „Upřímně moc nevím, jak teď reagovat,“ popisovala své pocity bezprostředně po rozlosování Kateřina Hromádková. „Jsme z toho v šoku, trochu nás to pobavilo. Alespoň je jasné, že v dalším kole budeme mít českého zástupce, to je jediné, co na to mohu říci. Jestli to budeme my nebo Slavia, to si budeme muset rozdat na hřišti. První reakcí bylo velké překvapení,“ přiznala upřímně zaskočená a pobavená trenérka Písku.

                   Osmé interligové kolo bude mít na pořadu pětici zápasů v sobotu a další dva se uskuteční v nedělním odpoledni. Dvojice podobných soupeřů se utká ve slovenskočeské dvojici, v Dunajské Stredě  to bude v domácím prostředí favorizovaný domácí tým proti českému Sokolu Písek a ve druhém utkání se proti sobě postaví Michalovce proti Plzni.  Vyrovnané utkání se  dá očekávat v dalším utkání v Kynžvartě, kam  míří z Ostravy Sokolky z Poruby. Podaří se jim narušit nadvládu Kynžvartu a pojedou domů s cenným skalpem? Uvidíme. Hodně roboty čeká v Hodoníně domácí v sobotním střetnutí proti Šaľe. Hodonínu se před týdnem v utkáni s Hanačkami dost dařilo. Vydrží jim nasazení i do dalšího zápasu? Poslední sobotní utkání naše družstvo zavede do Mostu a následně je čeká série proti největším favoritům. Mostečanky skončily pro letošek v Evropském poháru, mohou se tedy věnovat celé jen interlize, budou chtít vytěžit maximum ze všech zápasů, které je ještě čekají. Mají totiž z prvního kola manko na Iuventu. Zajímavý duel bude jistě k vidění ve Zlíně. Domácí házenkářky mají toho hodně co dohánět a ani Slavie zatím není v nijak komfortní situaci, i když má už odehrány všechny zápasy s trojicí nejlepších a v klidu může stahovat manko, které ji ještě tíží. Musí ale bodovat s těmi, co jsou za nimi. V posledním nedělním zápase hraném v Chorzowě se dá očekávat další zářez nováčka ze Stupavy na kontě polského týmu.

MOL LIGA 8. kolo:

Sobota 30. 10. 2021 v 16:00.hod.: DAC Dunajská Streda – Sokol Písek        (Haščíková, Oťapka)

Sobota 30. 10. 2021 v 16:00.hod.: MŠK Iuventa Michalovce – HC Plzeň        (Daňo – Vydra)

Sobota 30. 10. 2021 v 16:00.hod.: Házená Kynžvart – DHC Sokol Poruba      (Kremláček – Prochrázka)

Sobota 30. 10. 2021 v 17:00 hod.: HK Hodonín – HK             Slovan Duslo Šaľa       (Brzósková, Sovová)

Sobota 30. 10. 2021 v 17:30 hod.: DHK Baník Most – DHK ZORA Olomouc   (Fukala – Mohyla)

Neděle 31. 10. 2021 v 16:00 hod.: Handball PSG Zlín – DHC Slavia Praha   (Friedel – Kučerka)

Neděle 31. 10. 2021 v 18:00 hod.: KPR RUCH Chorzów – AHT Tatran Stupava (Valášek – Vychodil)

Autor textu: Václav Dobeš