Osmé kolo ovládly domácí týmy – výjimkou je bohužel ZORA 

          Pokud by  v sobotním kole splnily i Hanačky očekávání v souboji se Zlínem a připsaly si jak se očekávalo  také bodový zisk, mohli jsme zaznamenat další „čisté  konto“  v pomyslném souboji  mezi domácími  a hosty. Sobotní utkání však nachytalo  Hanačky v nedbalkách, soupeřky měly prakticky po celý zápas navrch a nepustily domácí k tomu, aby se pokusily s utkáním „něco“ udělat. Šlo v pravdě o tradiční „den blbec“, kdy  se domácím nedařilo vůbec nic, hostím naopak všechno. Věděli jsme, že Bára Rybníčková roste v brankařku par execellence, ale to co předváděla proti olomouckým střelkyním se hned tak nevidí. Zbývající zápasy osmého kola skončilo podle očekávání, k žádnému překvapení nedošlo, všechna tkání skončila podle předpokladů. S výjimkou střetnutí v Olomouci se očekávalo větší drama jen na Zemplíně, Iuventa  však řádné drama nepřipustila, v průběhu utkání už vedla až rozdílem devíti branek, Slavii se v závěru podařila pouze kosmetická úpravu výsledku.

Víkend bude znamenat pro interligové týmy poslední měření sil, pro české reprezentační družstvo pak zahájení přípravy na vyvrcholení sezony, kterou bude účast na ME ve Francii.  Součástí přípravy bude tradiční turnaj v Chebu od 22 do 24. 11. /SVK, SUI, CRO, CZE/, vlastní ME proběhne od 1. do 16. 12. 2018. Ve středu 07. 11. se bude předehrávat utkání Baník Most – Slavia Praha, český mistr bude hrát v neděli 11. 11. v Mostě proti německému týmu TusSies Metzingen, o týden poději ale v sobotu je na pořadu v Metzingenu odveta. Další trojice interligových zápasu se bude hrát v sobotu, kdy nastoupí ve Zlíně domácí tým proti lídrovi tabulky Iuventě Michalovce, která zde nastoupí proti třetímu týmu tabulky domácímu Zlínu. Naše družstvo pojede v sobotu do Písku, kde se pokusí odčinit domácí porážku od Zlína. Půjde o hodně těžký zápas, Sokolky hrají v letošní sezoně výborně, potvrdily  to zejména ziskem bodu za remízu proti Slavii Praha, výborně zahrály Jihočešky také před týdnem v Šaľe, Poslední sobotní utkání v Bánovcích by se mělo stát snadnou kořistí Poruby, která v posledních kolech naznačila nárust formy. Obě nedělní utkání v Plzní, kde přivítají Veselí, ale také na Šariši, kam míří Šaľa by se mělo hrát pod taktovkou slovenského vicemistra. Prešov nastoupí ke svému teprve druhému utkání v domácím prostředí.

Středa 07.11. v 18:00 hod.: DHK Baník Most – DHC Slavia Praha

Avizovaná středeční předehrávka, bude současně také šlágrem devátého kola, protože se střetnou tradičně nevážnější uchazeči postupu do české play-off, i když to zatím podle průběhu moc nevypadá. Hlavně Pražankám schází zatím nějaký výrazný „majstrštyk“ který by je posunul do pásma hlavních aspirantů na české play-off. Právě utkání proti českému mistrovi a bodový zisk z něho by takovým impulsem mohl být. I když jsme zatím kriticky hovořily o Slavii, totéž vlastně platí i pro Baník. Kdy naposledy jsme v tabulce viděli českého mistra, aby v končící polovině soutěže ztrácel na čelo šest bodů, o které přišel jednak podle očekávání s oběma slovenskými velkokluby Michalovcemi a Šaľou, ale proti předpokladům neuspěl ani ve Veselí. Útěchou může být snad to, že se oběma slovenskými rivaly budou hrát v odvetách na vlastním hřišti.

Sobota 10.11. v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – DHK ZORA  Olomouc

Z hlediska tradice, patři družstvo Písku pro náš tým mezi soupeře nejméně oblíbené a to bez ohledu na to zda šlo období, kdy se Písku dařilo, či nikoliv.  Pokud hovoříme o tradici, musíme připomenout  je se jedná o tradici jednostrannou, kdy se nám nedařilo hlavně v utkáních hraných u Otavy, kde je bilance naprosto vyrovnaná (17 utkání 8 – 8 a jedna remíza)   naopak v utkáních hraných na Hané vyznívá bilance jednoznačně v náš prospěch (17 utkání 16 naše výhra, jediná porážka). Jihočeškám se v této sezoně až nadmíru daří, největší bomba byla remíza doma se Slavií, což se jim snad ještě nikdy nepodařilo, snad někdy v prehistorii. Je pravdou, že velkou posilou týmu Písku je návrat do rodného klubu Aleny Šetelíkové, která   řadu roku hrávala v dresu Slavie v Praze. Šetelíková je také nejlepší střelkyní týmu v sezoně. Dále se střelecky daří Kristýně Kubišové, Marté Krouské – Eresten, která se vrátila po několikaletém angažmá v Turecku. Písek v letošní sezoně také své řady omladil, na scéně se objevila první z rodiny Velkových Adéla (původem ze Žeravic),  talentovaná Michala Hauserová (z Jindř.Hradce) atd. Naše holky budou muset napnout všechny síly, zahrát s maximálním nasazením, zapomenout na to co se jim v Písku v minulosti nevydařilo ale také  to co se jim nevydařilo před týdnem proti Zlínu. Holky do toho, budeme Vám držet palce a pěsti, ať se Vám zápas vydaří !!!!!!!!!!!

Sobota 10. 11. v 18:00 hod.: HC Zlín – Iuventa Michalovce  

Trochu netypický šlágr kola, uvidí diváci ve Zlíně. Každopádně musíme respektovat to, že proti  sobě budou hrát dva soupeři  z popředí tabulky. Je pravdou, že Zlíňačky  čeká nyní pěkně nadupaná série tří utkání v řadě, v pořadí Michalovce, Most a Veselí, to první v sobotu a zbývající dvě po Vánocích a Novém roce až tam to bude ten pravý křest ohněm.

 

Sobota 10. 11. v 18:00 hod.: HK Sokol Bánovce – Sokol Poruba  

Neděle 11.11. v 16:00 hod.:  DHC Plzeň – SHK Veselí n. Mor

Neděle 11.11. v 16:00 hod.:  ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa                                         

 

Autor textu: Václav Dobeš