Obě družstva našich dorostenek přivítají v neděli Baník Most.

          Dva týdny se celostátní soutěže ženských složek nehrály, všechna reprezentační družstva měla své srazy, které vyústily startem na zahraničních turnajích. Nejdále to měly juniorky, kde jsme měli brankařku Míšu Poláškovou, která byla v Rusku, v družstvu dorostenek, které startovalo na turnaji v Rumunsku hrála ze starších dorostenek Claudia Roupcová  a s ní ještě z družstva  mladších  dorostenek Klára Kubálková, Natálie Kuxová a Míša Smějová, která je sice hráčkou Tatranu Bohunice  ale v našich dorostenkách hostuje. V seniorské reprezentaci jsme měli také své zastoupení, na turnaj do slovinské Portorože odjela také Markéta Hurychová. Všechna naše děvčata úspěšně na akcích reprezentovala a přivezla si řadu sportovních i mimosportovních zážitků. Všechna družstva se vracela s úspěšnými výsledky a ani naše děvčata se na akcích neztratila.

          Po uvedených reprezentačních akcích pokračuje tento víkend také soutěž starších dorostenek. Před dvěma týdny sehrála družstva nejvyšší soutěže starších dorostenek utkání 15. kola a všichni favorité si připsali po dvou bodech, takže se rozestup vedoucí trojice (Most, Ivančice a Jindř. Hradec)  a ostatních stále zvětšuje. Mezi ta „ostatní“ družstva počítejme družstva ze středu tabulky – Slavii Praha, DHC Plzeň, Zlín a Olomouc, která už nasbírala šest a více bodový odstup za špičkou. Naše děvčata hrála v Praze se Slavií a poté co na podzim se svým soupeřem doma remizovala, neodjížděla do Edenu v žádném případě bez ambicí na úspěšný výsledek. Bohužel tentokrát se našemu družstvu nedařilo vůbec nic, Pražanky byly lepší ve všech činnostech a hlavně se jim až mimořádně dařilo, zatímco u našeho týmu nastal pravý opak naše holky zažily „den blbec“, inu i to se někdy stává.

            Šestnácté kolo se bude hrát po čtvrteční předehrávce, kdy se střetnou celky Veselí a Otrokovic, všechna až v nedělním  termínu, kdy se odehrají zbývající čtyři zápasy. Všechna střetnutí budou mít každé jistě svůj důležitý náboj, vždyť půjde o důležité body i když je zajímavé, že se ve většině případů střetnou celky, které budou mí poněkud odlišné zájmy. Ve čtvrteční předehrávce svede los proti sobě dva pěti bodové týmy z konce tabulky družstva Veselí a Otrokovic. Další dvojice Sokol Poruba  a DHC Plzeň má naopak sedmibodový  bodový rozdíl, přesto však v tomto utkání favorizujeme tým Poruby, který jistě využije volno svých děvčat z  interligového týmu  aby zabodovala proti „hratelnému“ soupeři, i když i Západočešky mají možnost doplnit tým dorostenek několika velmi kvalitními hráčkami z interligy, zejména když obě družstva budou mít interligu odehránu už v pátek, Poruba s Bánovcemi  a Plzeň ve Veselí. Dorostenecké derby se bude hrát v jižních Čechách, kde proti sobě nastoupí soupeři z opačných pólů tabulky, třiadvacetibodový Jindř. Hradec a jen pět bodů má na svém kontě naopak Písek. Zajímavý souboj se dá očekávat v Praze kam po volném termínu před dvěma týdny, které měla děvčata Zlína, přivítá Slavia opět doma soupeře, který potřebuje oba  body také  hodně nezbytně.

          Nakonec jsme si nechali lídra tabulky a zatím stoprocentně úspěšný Baník Most  a naše děvčata která  budou ctít v domácím prostředí smazat nepříliš úspěšný dojem ze svého vystoupení před dvěma týdny v Praze. Budou to však mít hodně obtížné, vždyť vedoucí tým tabulky a následovnice „Černých andělů“, nejen že mají v družstvu nejméně 8 hráček interligového kádru žen a celkem 10 hráček jsme napočítali v dorosteneckém, přípr. Juniorském družstvu české reprezentace, jednu v juniorkách Slovenska, ale i zbývající hráčky jsou do družstva vybrány z toho nejlepšího co je možno v dorostenecké kategorie posbírat z ostatních klubů Čech a okolí, na př. Jindř. Hradce, Ústí n. L., Kynžvartu atd. Tento výčet není myšlen tak, že bychom jej kritizovali, nebo si na něco stěžovali, to je jen konstatování holé skutečnosti a výčet možností jaké budou ve vzájemném zápase mít naše holky a soupeř ze severu Čech. Jen namátkou bychom chtěli upozornit na největší hvězdy a hvězdičky, které budeme mít možnost v utkání sledovat – brankařky Sabrinu Novotnou a Kristýnu Opátovou (SR), dále pak nejúspěšnější střelkyně týmu v dresu dorostenek  Barboru Tesařovou (77), Adélu Sříškovou (73), Nikolu Švihnosovou (63), Veroniku Dvořákovou (61) atd. a určitě uvidíme také po vleklém zranění a operaci vracející se Veroniku Šípovou, jeden z největších českých talentů, která se už znovu zařadila do interligy. Na hřišti samozřejmě uvidíme i naše nejlepší – brankařku Míšu Poláškovou, úspěšně reprezentující minulý týden v Rusku v družstvu Juniorek ČR, Claudii Roupcovou, která reprezentovala dorostenky ČR v Rumunsku, nebo také úspěšné střelkyně našeho družstva dorostenek Bětku Krůpovou (55), nebo Aničku Možíšovou (52) a další. Přijďte se podívat v neděli na špičkovou dorosteneckou házenou. Utkání starších dorostenek začne v neděli od 13:00 hod., před nimi můžete sledovat předzápas mladších dorostenek obou klubů Zory Olomouc a  Baníku Most.

 

Rozpis 16. kola 1. ligy starších dorostenek  

Čtvrtek  28. 03. v 18:30 hod.: SHK Veselí n.Mor. – TJ Jiskra Otrokovice

Neděle  31. 03. v 11:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DHC Plzeň

Neděle  31. 03. v 13:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most

Neděle  31. 03. v 16:00 hod.: Házená Jindř. Hradec – TJ Sokol Písek

Neděle  31. 03. v 17:30 hod.: DHC Slavia Praha – HC Zlín

Volný los má družstva HK Ivančice

 

Autor textu: Václav Dobeš