O víkendu se hraje třetí kolo 1.ligy straších dorostenek

               Zatímco seniorský tým žen vybojoval o uplynulém víkendu dva cenné skalpy v souboji o postup na  Euro 2000 nejmladší reprezentace dorostenek se připravovala ve Velké Bystřici a následně odcestoval ke dvěma přátelským utkáním do Polska. Ve výpravě byla také šestice děvčat z našeho klubu, dvě hájící družstvo mladších dorostenek – brankařka Šárka Spurná a Michaela Smějová, odchovankyně Tatranu Bohunice a čtveřice hráček, hrajících za starší dorostenky našeho klubu, brankářka Anita Poláčková, která v našem družstvu hostuje z Lesany Zubří a čtveřice děvčat odchovankyň našeho klubu – „tři K“ – Natálie Kuxová, Klára Kubálková a Eliška Krejzlíková. Je to po delší době opět větší zastoupení v reprezentaci dorostenek (další ještě ještě Claudie Roupcová, která se léči po zranění, které utrpěla při předchozí akci reprezentace). Pro informaci ještě uvádíme výsledky obou přípravných utkání v Polsku, obě skončila výhrou domácích Polek, v sobotu 26:23 (11:10) a v neděli 27:26 (14:12).

               Už po dvou kolech se zformovala jakási špička  čela tabulky, v níž je čtveřice čtyřbodových (Slavia Praha, Baník Most, Zlín a DHC Plzeň), ale také do ní musíme počítat naše děvčata, Jindř. Hradec a překvapivě také SHK Veselí, kde v předchozích letech se na družstvo starších dorostenek Veselí příliš nedbalo. Samozřejmě že v průběhu dalších kol mohou nastat určité změny v postavení družstev v tabulce, absolutní špička však už určitou fazonu získává.  Každé kolo může přinést i další zajímavé přesuny a přeskupování družstev, na příklad už v následujícím kole, favorizovaná trojice Most, Slavia a Jindř. Hradec může se svými moravskými soupeři lehce zakopnout, navíc Zlín dokonce nastoupí doma proti Mostu, tedy půjde o přímý  souboj ze špičky. Stejně nic jistého nemá ani naše družstvo v souboji proti Sokolu Poruba. Zajímavý souboj slibuje také střetnutí dvojice z konce tabulky Písek – Kobylisy – kde vítězný tým si připíše s jistotou bodový zisk, nebo se oba o něj mohou podělit..

               Už ve čtvrtek se skuteční první derby dvou plzeňských zástupců v nejvyšší soutěži starších dorostenek HC a HK Plzeň. V sobotním termínu nastoupí v Olomouci v souboji s naším týmem družstvo Sokola Poruba. Zbývající čtveřice utkání pak bude sehrána v neděli a utkají se v něm tři moravské celky HC Zlín proti DHK Baník Most, v Ostravě-Zábřehu se utkají domácí s pražskou Slavií a ve Veselí nastoupí družstvo Jindř. Hradce. Poslední utkání kola se pak bude hrát v nedělním odpoledni od 16 hod. v Praze, kam přijedou Sokolky z Jihočeského Písku.

               Jak už jsme uvedli, naše děvčata sehrají své utkání třetího kola v sobotu v domácím prostředí od 14 hodin proti Sokolu Poruba. Družstvo starších dorostenek Sokola Poruba se z větší části připravuje s týmem interligových žen, v jehož hráčském kádru jsme napočítali šest hráček – Prašivková a Farářová jsou hráčkami dorosteneckého  týmu ČR,  který se o víkendu vrátil z přípravné akce v Polsku, dalšími hráčkami interligového družstva jsou pak Dybalová, Šmídáková, Bestová a Misková. Trenéři družstva starších dorostenek využívají také hostování z družstva Bohumína, kde hrávají Halatová, Vachtarčíková, Červenková a Tichá. Je také asi pravděpodobné, že nastoupí i některé hráčky z mladšího dorostu, které budou hrát před utkáním starších dorostenek v Olomouci proti naším mladším, protože jak interligové ženy Poruby, tak i starší dorostenky Bohumína, které nastupují v družstvu starších dorostenek Poruby, hrají v sobotu ve stejnou dobu své zápasy, takže by na Hané neměl prakticky kdo nastoupit, ale ostravští trenéři si s problémem jistě poradí.

sobotu 5. října 2019 v předzápase před utkáním starších dorostenek nastoupí v hale DHK ZORA od 11:00 hod.  družstva mladších dorostenek DHK ZORA Olomouc proti DHC Sokol Poruba.

 

Rozpis utkání 3. kola starších dorostenek:

Čtvrtek  03.10. v 17:45 hod.: DHC Plzeň – HC Plzeň

Sobota  05.10. v 14:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba

Neděle  06.10. v 11:00 hod.: HC Zlín – DHK Baník Most

Neděle  06.10. v 13:00 hod.: Sokol Ostrava-Zábřeh – DHC Slavia Praha

Neděle  06.10. v 13:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – Házená Jindř. Hradec

Neděle  06.10. v 16:00 hod.: Sokol II. Kobylisy – TJ Sokol Písek

 

Autor textu: Václav Dobeš