Mladší žačky B za sebou mají první utkání na velkém hřišti

DHK Zora Olomouc B – TJ Cement Hranice 12:21 (8:10)

Nové družstvo mladších žaček B, které se nám pomalu, ale jistě formuje má za sebou první utkání na velkém házenkářském hřišti. Tým je tvořen z hráček našeho klubu, které jdou z kategorie mini, dále doplněné posilami z Kostelce na Hané a trojicí hráček, které již mají roční zkušenost v žákovské kategorii, ale do tohoto utkání zatím nastoupila pouze jedna. Pro ostatní to tedy byla velká premiéra. Na holky čekaly o něco zkušenější soupeřky z Hranic, trochu jiná pravidla hry, větší hřiště a spousta dalšího v ostré hře, při které se již počítá skóre. 

Holky se však s tímto vším velice dobře popraly, soupeře se nezalekly a snažily se plnit pokyny trenérek a hlavně hrát házenou, která je baví. Všechno tohle se jim dařilo a do poločasu byly naše děvčata vyrovnaným soupeřem. U osobní obrany hrály kolektivně a uvolňovaly se všechny pro míč. Při přechodu na klasickou hru nás o něco zkušenější holky z Hranic začaly přehrávat a my alespoň víme na čem musíme pořádně zapracovat. Z trenérského pohledu se nám utkání moc líbilo. Holky se nebály vystřelit, což je velice důležité a konečný výsledek na tabuli pro nás zatím není vůbec prioritou, věříme, že se budeme zlepšovat zápas od zápasu. Holky ukázaly, že už do velké házené patří a zaslouží si všechny velkou pochvalu. V tomto utkání musíme vypíchnout ještě výkon obou brankářek, které měly několik moc pěkných zákroků a tým podržely. 

Sestava a branky: Švestková K., Niklová H., – Schusterová L., Čevorová K. 2, Fabiánová M. 1, Finsterlová E. 1, Andrésová B., Kubišová D., Polednová M. 6, Vymětalová A. 1, Lakomá T. 2

Trenérky: Spíchalová, Sovová