Mladší žačky „A“ jsou třetí ve společné soutěži olomouckého a zlínského kraje

K poslednímu utkání soutěže jsme jeli do Žeravic a šlo o přímý souboj o celkové třetí místo. Karty byly rozdány tak, že jsme nesměli prohrát o více jak pět branek.

Před zápasem se snažíme holky správně „naladit“. To se nám evidentně nepodařilo, protože v po sedmi minutách povinné osobní obrany prohráváme 1:6, ztrácíme míče, nejsme důrazní ve snaze dát branku, a na útočící soupeřky se jenom díváme. Takže přichází time-out a my se snažíme ten vláček opět postavit na koleje. Důležitý faktor: nikdo nepanikaří, a hlavně holky to nezabalily!!! Postupně začínáme náskok soupeře ukrajovat a to jak zlepšenou obranou, výborně chytá po celý zápas Valča, tak začínáme proměňovat naše šance. V poločase ztrácíme 3 branky, takže vše je otevřené. Do druhé půle vstupujeme s daleko agresivnější obranou, nutíme soupeře k chybám a v útoku se prosazujeme ze všech postů. Odměnou je konečný stav 17:17, který holkám zajistilo vytoužené bronzové medaile.
Celkově sezóna tedy byla úspěšná, snad jen zápas na domácí půdě proti Otrokovicím, který jsme vůbec nezvládli, byl kaňkou na celém ročníku, holky si dokázaly, že když pracují na sto procent, tak se jim to vrací a můžou být důstojným soupeřem komukoli. Na toto budeme navazovat i v další sezóně, která bude velmi těžká, a na tuto výzvu těšíme.

Děkujeme za fantastickou podporu v celé sezóně i rodičům, jejich hlasivkám, bubnům a houkačkám, ale také za pomoc při organizaci dopravy na zápasy či turnaje a dalších mimo házenkářských akcí, kterých jsme se všichni zúčastnili jako tým: DHK Zora Olomouc, mladší žačky A.