Mladší dorostenky za sebou mají přípravný turnaj

V domácí hale proběhly v sobotu 13. 1. dva přípravné zápasy před jarní částí soutěže. Mladší dorostenky si poměřily síly se staršími žáky Centra Haná a se svými soupeřkami z 1.ligy mladších dorostenek z Velké nad Veličkou.
DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Centrum Haná – 31 :33 (19:16)
Sestava a branky: Štrublová N., Klimešová N.: Miklíková M. 3, Špičáková A. 2, Červeková N. 2, Sedláčková A. 5, Feitová A. 3, Poskořová T. 5, Krajcová N. 1, Krapková M. 5, Andoková E. 4, Vážanová A. 5, Urbanová A.
Zápas proti klukům se holkám vydařil, byla k vidění spousta hezkých akcí a rychlá hra dopředu, která na hochy fungovala. V prvním poločase jsme jasně dominovaly, ale s přibývajícím časem začaly narůstat technické chyby, po kterých nás soupeř trestal rychlými góly.  V útočné fázi fungovala spolupráce s pivotem, kdy Adéla Sedláčková po spolupráci se spojkami proměnila většinu svých brankových příležitostí. Celé družstvo zaslouží velkou pochvalu, holky hrály pěknou házenou a v závěru chyběla trocha štěstí. Obě brankářky družstvo podržely, každá vždy chytala jeden poločas s úspěšností přes 30 % v obou utkáních. Bohužel se nám již v první půli zranila Anička Urbanová, přejeme brzké uzdravení!

DHK Zora Olomouc – SKH Velká nad Veličkou – 35 : 29 (21 :14)
Sestava a branky: Štrublová N., Klimešová N.: Miklíková M. 3, Špičáková A. 5, Červeková N. 3, Sedláčková A. 8, Feitová A. 6, Krapková M. 7, Piskořová T. 1, Andoková E. 1, Vážanová A. 1, Zavadilová K.
Ve druhém utkání jsme pokračovaly v rychlém přechodu do útoku a často se nám dařilo zakončit z první vlny. V obraně nám dělalo problém ubránit pravé křídlo a pivota, ale byly jsme rychlejší a měly více sil, tak náš náskok postupně narůstal.  Bohužel ani druhé utkání se neobešlo bez zranění, brankářka soupeře si stoupla na míč a naše Kristýna Zavadilová na nohu protihráčky, věříme, že budou brzy v pořádku.
Příští víkend nás čeká dohrávka v Porubě a poté jedeme na Slavii. V domácí hale můžete holky podpořit  24. 2. v netradičním čase od 14:30 právě proti Velké nad Veličkou.