Mladší dorostenky tentokrát proti Plzni

DHK Zora Olomouc  – DHC Plzeň 30:19 (14:10)

Sestava a branky – Spurná Š.,- Selingrová K., Litvínová E., Janků N. 1, Maráčková M. 3, Kuxová N. 5, Hejlová Š. 3, Smějová Michaela 6/1, Smějová Monika , Machačová M. 5, Kubálková K. 4, Spurná M., Krejzlíková E. 3

V neděli 14.dubna jsme se na domácím hřišti utkali v přímém souboji o čtvrté místo s děvčaty z Plzně.  Dvě třetiny prvního poločasu byly velice vyrovnané, kdy nám největší problém dělala souhra spojek s pivotem. Nedařilo se nám hlavně včasně a dostatečně razantně přistupovat k hostujícím spojkám, které pak celkem v poklidu dohrávaly na brankovišti. Převážnou část branek v první půli jsme obdrželi z prostoru brankoviště nebo po nařízení trestného hodu po faulu na pivota. V útočné fázi se nám vcelku dařilo jak v rychlém přechodu z první a druhé vlny, tak v postupném útoku, ačkoliv brankářka Plzně měla řadu úspěšných zákroků. I naše brankářka Šárka Spurná vytáhla několik zákroků a to převážně proti střelám z bezprostřední vzdálenosti branky. Až v závěrečné desetiminutovce jsme sérií čtyř branek v řadě dokázali odskočit na polo-časový stav 14:10.
 
Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu a to rozhodlo. Do utkání se zapojila všechna naše děvčata a každá přispěla nemalou měrou k tomuto vítězství.
 
Holky podaly velice kvalitní kolektivní výkon a zaslouží pochvalu. V tomto duchu chceme pokračovat i v dalších utkáních.
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský