Mladší dorostenky si po 5. kole připisují další 2 body

DHK Zora Olomouc – TJ ČZ HBC Strakonice 1921 33:32 (20:16)

V pátém kole jarní části jsme se utkali s děvčaty ze Strakonic. V podzimní části se z naší strany jednalo o jedno z nejlepších utkání, kdy jsme na soupeřově hřišti zcela dominovali. Po dobře odehraném utkání v Chebu jsme na tento výkon chtěli navázat a potvrdit rostoucí formu. Navíc když se nám pomalu vracejí i hráčky po vyléčení zranění.

Úvodní pětiminutovka byla jediná část utkání, kdy jsme hráli dobře jak v útoku, tak v obraně. Ve zbytku utkání jsme polevili v koncentraci a nebylo ani dostatečné nasazení v obraně, čímž jsme dali soupeři šanci. Protivník toho dokázal využít a po celé utkání nám byl více než vyrovnaným soupeřem.

O proti Chebu se jednalo o utkání jako den a noc. Není možné, aby jsme si chodili do obrany odpočinout a nekomunikovali mezi sebou. Hráčkám klademe na srdce, že pro kolektivní výkon má branka – asistence – obranný zákrok – blok – stejně důležitý význam.

Sestava – Helísková T., Jurečková L.- Žůrková Z. 2, Hynková N. 7/2, Floriánová N. 2, Jurečková K., Horutová J. 2., Smetková A. 5/3, Krajčová L. 8, Šmídová H., Krajčová M. 4, Marešová P. 3

V dalších utkaní uděláme vše proto, aby se tyto výpadky už neopakovaly.

trenéři: Zemánek, Táborský