Mladší dorostenky dovezly body z Plzně

DHC Plzeň- DHK Zora Olomouc 20:23 (7:13)

Sestava a branky:
Fišerová D., Křenková M. – Miklíková K. 3, Palátová T. 1, Maráčková M., Foretová M. 4, Roupcová C. 6/1, Grofková M. 3, Hejlová Š. 2, Kubálková K. 1, Krejzlíková E., Krůpová A. 3.

K dalšímu utkání 1.ligy mladších dorostenek jsme cestovali do daleké Plzně. Na západ naší republiky jsme vyrazili s dostatečným předstihem, jelikož „Dý Uan“ je nevyzpytatelná. Cesta proběhla v naprostém pořádku, dorazili jsme včas a zbyl nám prostor i na krátkou procházku. Alespoň se holky mohly po čtyřhodinové cestě trochu protáhnout. Z podzimního utkání jsme věděli, že děvčata z Plzně hrají velice trpělivě v útoku, kdy dokázaly několikrát úspěšně zakončit se signalizující pasivní hrou. A to buď po rozehrání volného hodu střelbou z dálky, nebo úspěšnou dohrou do pivota.

V prvním poločase jsme se mohli opřít o velice dobře fungující obranu, podpořenou dobrým výkonem brankářky. V útočné fázi jsme střídaly momenty velice dobré a naopak momenty špatné, kdy jsme bez tlaku soupeřek dokázaly udělat zbytečnou technickou chybu. Výborná obrana nás však v těchto pasážích podržela. Skóre pomalu narůstalo v náš prospěch až na poločasový stav 13:7. Komplikace nastala až po uběhnutí řádné hrací doby, kdy se k poslednímu volnému hodu postavila Bety Krůpová a nešťastně trefila soupeřku do oblasti hlavy a ramene. Rozhodčí utkání posoudili tuto střelu jako přímou do hlavy a Bety viděla červenou kartu. Pro náš útok i obranu velká ztráta.

Všichni jsme věděli, že nás čeká velký boj o každý míč. Na našich holkám bylo však vidět veliké odhodlání. Druhý poločas byl jeden velký boj jak se soupeřem, tak s přibývající nervozitou, který jsme nakonec úspěšně zvládli!

Někoho vyzdvihovat z družstva nemá smysl, protože všechna děvčata ukázala, že jsme TÝM!

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.