Marodka Hanaček stále narůstá

ZORA Olomouc – HC Sporta Hlohovec  36:20 (17:11)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 5:3, 8:7, 13:7, 14:9, 16:11 17:11 – 21:11, 26:14, 18:16, 30:17, 33:18, 34:20, 36:20.

Rozhodči: Šlezingr, Špunar   180 diváků   7 m hody:2/1 – 4/3     vyloučení:  4  –  2

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Haládíková, Polášková – Závišková 9, Trumpešová 4, Jansová 1, Sovová, Protivánková, Kašpárková 65, Salčáková 5, Krajčovičová 1, Řezníčková 2, Patrnčiaková 6/1.

Trenér: Libor MALÍNEK

HK SPORTA Hlohovec: Majerská,  M. Slámková, Sásiková – Bajzová, K. Slámková 2, Gašparovičová, Kisová 1, Kašníková, Tulipánová, Bahelková 3/2, Luščoňová 1, Czuczoro 5,  Kolečáuniová 6, Demajová 2/2.

Trenér: Ivan DÁVIDEK

Zaslechli jsme na tiskovce:

Libor Malínek, trenér Zory Olomouc: „Jsem rád, že se ten zápas zvládl. Po těch trablech, co nás nyní provází,… zranění celý týden. Jsem rád za výsledek. Na utkání jsme se velmi připravovali, chtěli jsme vyhrát za každou cenu. Prvních patnáct minut bylo svázaných nervozitou a myslím, že ten první poločas mohlo být i trošku vyšší skóre. Druhou půlku jsme dominovali a už se nám vše dařilo.“

Ivan Dávidek, trenér HK Sporta Hlohovec: „My jsme přijeli s tím, že jedeme Olomouc potrápit, ale opakují se nám stále ty samé chyby, které děláme v každém zápase. Vlastními chybami dostaneme soupeře na nohy. Nechceme ten zápas zdramatizovat, a proto je výsledek, jaký je.“

Marodka v družstvu Zory stále nekončí, spíš naopak. V průběhu jediného týdne postihla hned trojici hráček týmu, v průběhu jediného tréninku vyřadilo zranění dvojici hráček základního kádru a navíc nemocniční vyšetření na infekčním oddělení vyřadilo ze hry další hráčku. Věřme, že alespoň některé z nich budou moci v nejbližší době opět zasáhnout do hry, v opačném případě by situace začala být hodně povážlivá hrát nejvyšší soutěž pouze s desítkou hráček v poli před sérií zápasů, v nichž se bojuje na ostří nože by mohla být víc než nepříjemná. Nepomůže plakat nad rozlitým mlékem. Problémy mají i ostatní družstva na příklad Písek a také úspěšně bojují.

Utkání v Olomouci, kam přijelo družstvo slovenského nováčka z Hlohovce,  které jsme měli možnost vidět před zahájením soutěže na našem tradičním turnaj  Pohár míru, zahájili hosté utkání bez bázně a držel s domácím týmem až do poloviny utkání vyrovnanou partii. Od stavu 8:7 se domácímu družstvu podařilo šňůrou pěti branek odskočit až na rozdíl 13:7 a poločas se dohrál v klidu až na poločasový stav 17:11. Ofenzíva domácích pokračovala i po změně stran, po deseti minutách už vedlo naše družstvo desetibrankovým rozdílem a neustále svůj náskok navyšovalo. V kanonádu pak proměnily naše holky posledních šest minut které vyhrály 6: 2 a celé utkání nakonec skončil jejich výhrou rozdílem šestnácti branek.

Spolehlivý výkon podala brankařka Lucka Rašková, která si za 41 minut, které strávila v brance připsala 14 úspěšných zákroků, bez problémů dochytala utkání i Zuzana Haládiková. Střelecky se dařilo hráčkám ze spojek, zazářila zejména Iva Závišková, Kašpárková a v začátku utkání se dařilo Trumpešové. Z křídel se nejvíc dařilo Salčákové a Patrnčiakové. V družstvu hostí se uplatnily nejvíc ze spojek Czuczorová a z křídel Kolečániová.