Kvalitní obrana přinesla 2 body, starší dorostenky porazily Háje

HC Háje – DHK Zora Olomouc  14:19 (6:12)

Sestava a branky: Habermannová, Poláčková, Spurná Š., Horáková 4, Hlaváčková 1, Kräuterová 4, Opálková 1,  Spurná M. 3, Selingerová, Krejzlíková 1, Ryšánková,  Ešnerová 5/1

V nedělním zápase na Hájích, holky ukázaly sílu, odhodlání a především byly týmem. Celý týden nás trápila různá nachlazení, zranění, či jiné nemoci, ale děvčata, která nakonec jela i s hendikepem ukázala, že umí bojovat do poslední sekundy. Už příprava na nedělení zápas probíhala s tím, že některé hráčky si zahrají na jiných postech něž je zvyklé, musíme všechny opravdu pochválit, zvládly to dobře. Do zápasu jsme vstupovali velmi odhodlaně a koncentrovaně zejména v obraně, na to jsme apelovali, obrana bude rozhodovat a tak i bylo. První poločas končí skórem 6:12, už tento výsledek vypovídá, že obrana fungovala kvalitně, holky hrály aktivně a trpělivě, až do pasivity soupeře. V útoku sehrály nacvičené kombinace, bohužel ne vždy přesné přihrávky je brzdily v tlaku, který chtěly na obranu soupeře vyvíjet.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit stejně s aktivní a trpělivou obranou. Prvních 5 minut se dařilo, ale následně přišla slabší chvilka v zápasu. Holky nastřelovaly brankařku soupeře, z postu křídel nebo spojek a tím dostaly Háje do varu, ve 12 min bylo skóre 11:14. Následný time holky zklidnil, bylo vidět, že některé toho mají již plné zuby, ale musely se oklepat a opět makat naplno – vydržely a proto vyhrály 14:19. Nelze nezmínit velký návrat po zranění K. Habermannové mezi brankové tyče, která zvládla celý zápas, a to s průměrnou 46% úspěšností chycených střel. V tomto zápase obrana převyšovala nad útokem, od začátku byl cítit hlad po vítězství a týmový duch. Za takový přístup k zápasu musíme všem poděkovat, doufáme, že v dalším zápase na něj navážeme.