Krásná stříbrná medaile z Olympiády dětí a mládeže v podání starších žaček Olomouckého kraje.

Ve dnech 24. – 29. 6. 2017 se Brno naplnilo mladými nadějnými sportovci ze všech koutů naší republiky. Tým ocenil i náměstek hejtmana Mgr. František Jura za jejich bojovnost a nasazení na této akci. Věří také, že taková sportovní akce byla velkým přínosem právě pro samotné mladé sportovce. Mezi těmito sportovci byly i naše házenkářky, které reprezentovaly Olomoucký kraj v tomto složení:
Klára Habermannová, Leona Jemelková, Claudia Roupcová, Anežka Coufalová, Klára Selingrová, Lenka Šebestová, Monika Machačová, Klára Kubálková, Magda Foretová, Markéta Grofková, Štěpánka Hejlová, Eliška Krejzlíková, Natálie Kuxová a Vendula Onderková.

Po sobotním velmi pěkném zahajovacím ceremoniálu, jsme se všichni vydali na svá sportoviště, kde se začínaly odehrávat tvrdé sportovní boje. Nás čekal první souboj hned proti domácímu velmi silnému celku z Jihomoravského kraje.Zapotily jsme se, byly to nervy, ale první důležité body byly doma a utkání jsme vyhráli o jednu branku.

Druhý den nás čekal soupeř z Jihočeského kraje. Holky navázaly na výkon z předchozího utkání a v zápase dominovaly. Na samém konci utkání jsme si ale opět vybraly slabou chvilku a během pár vteřin jsme dokázaly ztratit tříbrankové vedení a utkání remizovat. Utkání proti Moravskoslezskému se holkám vůbec nepovedlo, bylo bez bojovnosti a snahy vyhrát, takže soupeř s námi neměl moc práce. Před námi byla poslední dvě utkání ve skupině, a to proti kvalitním celkům z Ústeckého a Karlovarského kraje. Ani v jednom z těch utkání jsme nezaváhaly, hrály jsme týmově, plnily pokyny a šly si za vítězstvím, což se nám naštěstí povedlo.
Díky tomu všemu si vybojovaly sedm bodů a druhé místo v tabulce, což nám slibovalo souboj o semifinále. Sehrály jsme utkání s ambiciózním týmem z Vysočiny, které nebylo vůbec jednoduché, ale nám se povedlo ho disciplinovanou hrou dotáhnout do vítězného konce. Semifinále bylo tady a na nás čekal jeden z favoritů – družstvo Zlínského kraje. Věděly jsme, že nemáme co ztratit a s tím jsme do utkání šly. Zápas se přeléval z jedné strany na druhou, chvilku jsme na tom byly lépe my a za okamžik zase soupeř, který vedl už o dva až tři góly a vypadalo to, že o utkání je rozhodnuto.

Udržely jsme kvalitní výkon podpořený výborně chytající Klárou Habermannovou a utkání jsme dovedly do remízového stavu. Dle regulí turnaje měly o vítězi rozhodnout sedmimetrové hody. Nakonec jsme byly úspěšnější a to znamenalo, že jdeme do finále!!! V závěrečném utkání nás opět čekal soupeř z Moravskoslezského kraje, který turnajem prošel bez ztráty jediného bodu. V první polovině jsme se soupeřem držely krok, nechtěly jsme jej nechat utéct a dát jim utkání zadarmo. V druhé polovině se už začala projevovat únava z předchozích velmi náročných utkání. Holky z MSK si v klidu došly pro zasloužené vítězství a my se mohly naplno radovat z krásných stříbrných medailí.

Holky si za reprezentaci kraje zaslouží obrovskou pochvalu, nebyl s nimi jediný problém, fungovaly jako jedna parta a medaile jsou jim zaslouženou odměnou. Zúročily tak dvouletou práci a přípravu výběru talentovaných hráček v tomto ročníku. Pro nás trenéry to byl jedinečný zážitek a velká zkušenost, za kterou holkám moc děkujeme a všem přejeme mnoho úspěchů do dalších nejen házenkářských bojů. Nesmíme zapomenout poděkovat Olomouckému krajskému svazu házené, na zisku olympijské medaile mají zásluhu také všichni kluboví trenéři žactva, kteří se hráčkám v průběhu roku trpělivě věnují a snaží se je posouvat dál. Děkujeme a přejeme příjemné házenkářské prázdniny!

trenérka: Michaela Kaczmarczyková