Kolektivní výkon mladších dorostenek přinesl další body

TJ Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc  25:31 (14:13)

Sestava a branky: Niklová A.- Hynková N. 3/1, Rodeková N. 4/1, Floriánová N. 2, Kubálková A. 11/3, Horáková S. 3, Ryšánková E. 1, Marešová P., Kräuterová T. 3, Karlíková T. 4

Ve třetím kole podzimní části jsme zajížděli do haly Polanky nad Odrou, kde jsme se utkali s děvčaty ze Sokolu Poruba. Na přípravném turnaji v Otrokovicích nás holky z Poruby po velkém boji dokázaly porazit střelou v posední sekundě utkání. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Navíc jsme odjížděli ve velice okleštěné sestavě, vinou zranění a dalších nemocí našich hráček.
 
V úvodní desetiminutovce jsme hráli velice dobře, což se projevilo i na skóre 1:7 pro nás. Celkem slušně jsme bránili a v útoku jsme většinou po kombinacích dokázali skórovat. Druhá desetiminutovka však již byla v režii domácích, kdy se domácí děvčata prosazovala především po individuálních akcích a střelbou z větší vzdálenosti. Tomu odpovídal stav 8:8. Za dalších pět minut už byl stav utkání 11:8 pro domácí. Měli jsme v této pasáži i trochu smůly, kdy jsme nastřelili několik tyček. Naše holky potřebovaly především uklidnit v útoku a zvýšit nasazení a koncentraci v obraně. Do poločasu jsme dokázali snížit na rozdíl jediné branky – 14:13.
 
Druhý poločas byl z naší strany lepší především v obraně a také díky několika pěkným zákrokům, kdy se v brance blýskla Anička Niklová. 
Utkání bylo z naší strany (hlavně v prvním poločase) jako na houpačce. Velice pozitivní na našich děvčatech je to, že i když se nedaří, dokáží se trpělivou hrou vrátit do utkání. V některých pasážích zápasu byly vidět mírné pokroky, což je to nejdůležitější pro jejich samotný házenkářský růst. Nejvíce musíme zapracovat na obraně a celkovém nastavení holek k obraně. Vyzdvihovat v tomto utkání jednotlivce by nebylo spravedlivé, protože hlavně chutí a bojovností jsme toto utkání zvládli. Pochvalu zaslouží všechna naše děvčata!
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský