Jaké bylo šesté kolo a co nás čeká v 7. kole.

 Středeční předehrávka šestého kola měla na programu jediné utkání dvou favorizovaných týmů. V Edenu nastoupila pražská Slavia, která hostila jednoho z favoritů, děvčata z Kynžvartu, které ještě pře rokem jako nováček soutěže zle zatápěly favoritům. Zejména v základní části soutěže svěřenkyně Petera Sabadky okupovaly absolutní čelo tabulky a staly se štikami interligy. Konečné vyúčtování se však už odehrávalo bez nových lídrů. Tým nabitý před soutěží hvězdami, posbíranými z českých luhů a hájů a několika zahraničními posilami, však v play off neuspěl. Už semifinále postavila ambicióznímu družstvu stopku, nad jejich síly se staly západočeské kolegyně z Plzně. Když pak ve finálové části neuspěly favoritky ani s Hanačkami a sen o medailích se rozplynul, trochu to asi i zanechalo šrámy na sebevědomí a některé opory z týmu to asi neunesly a odešly. Na příklad (Weisenbilderová a Švihnosová do Slavie). Nový ročník začal pro tým ze západní výspy dosti krutě. Domácí podzimní premiéra začala porážkou od Šaľy, pokračovala uklidňující výhrou v Michalovcích a potvrzenou plichtou v Písku. Pak už dvě porážky doma s Mostem a poslední v Praze se Slavií, i když obě byly s favority. A už je zde sedmibodová ztráta, která se bude jen těžko a hodně obtížně na play-off zacelovat. Slavia naopak začala podobně jako Šaľa novou sezonu famózně, vyhřívají se spolu s Mostem na výsluní. Zbývající dvě středeční utkání měly na jedné straně favorizované hráčky Baník Most, který hrál se Stupavou a Michalovce, které se střetly se Sokolem Poruba. Oba zápasy skončily jednoznačnými výhrami favoritek.

               Zbývají zápasy šestého kola se hrály o víkendu. Dramatická zápletka se očekávala v Písku, kde domácí Sokolky hostily Dunajskou Stredu. Už dlouho dobu však nepamatujeme, že by se rozehrané utkání z technických důvodů nedohrálo. Rozhodčí spolu s delegátem uvedeného zápasu však usoudili, že několik nekontrolovaných pádů hráček při zápase způsobila vlhkost v hale, zaviněná rozdílem teplot venkovního ovzduší a v hale. Vlhkost skrývala nebezpečí možnosti vzniku zranění hrajících hráček na vlhkém povrchu hrací plochy a utkání pro nezpůsobilost povrchu předčasně ukončili. Druhý sobotní zápas byl očekáván s velkým zájmem, oba soupeři patří mezi vyrovnané soupeře, žádné vzrušení se nakonec neudálo. Slovenská Šaľa potvrdila svou současnou výbornou formu a svého soupeře  DHC Plzeň bezpečně přehrála. Poslední utkání kola se hrálo v neděli ve Zlíně,  ale předpoklady o výhře hostujícího týmu, kterou mělo být hostující družstvo Hanaček, se však nenaplnilo. Utkání bylo naprosto vyrovnané, oba týmy se několikrát vystřídaly ve vedení a po závěru se dá konstatovat, že vyhrál nikoliv lepší, ale jen šťastnější kolektiv.

                   Také sedmé interligového kolo bude mít jednu předzápasovou předehru ve středu 19. října, kdy se utkají dva účastníci evropských soutěží. V domácím prostředí v Dunajské Stredě nastoupí domácí DAC proti Baníku Most. DAC hrál o víkendu doma proti islandskému týme Valur Reykiavik. V domácím prostředí na Slovensku vyhrálo domácí družstvo sice těsně, ale Slovenky si v odvetě věří, i když islandský soupeř zahrál nad očekávaní dobře a tak se očekává tuhý boj. Středeční soupeř DACu, český mistr Banik Most, bude hrát o víkendu v Chomutově a nastoupí proti maďarskému týmu  FTC-Rail Cargo Hungaria. Zbývající pětici zápasů sehrají házenkářky všechna v jediném termínu, a to v sobotu 22. října 2022.  Jako první nastoupí od 16 hodin v Kynžvartě domácí tým a nedaleko od nich sídlící DHC Plzeň se za nimi vydá posléze. Očekáváme silnou invazi plzeňských příznivců, kteří si jistě nenechají ujít možnost zhlédnou svůj tým na vlastní oči.  Půjde o zápas dvou západočeských týmů, odvěkých rivalů, kdo z koho a tentokrát opepřený tím, že může jít s předstihem třeba i o boj o vstupenky do do play-off. Další v řadě podle času začátku utkání bude skoro se dá říci derby dvou týmů, kteří budou vlastně také hrát o všechno. Na Hanou míří Sokolky z Písku s dvojicí, která vydá za hodně Korešová – Stellnerová. Hráčky, které spolu dříve sehrály mnohé a i když je osud zavál každou jinam teď už zase válí doma za Písek. Dalším utkáním v pořadí je slovenské derby Šaľa – Michalovce. Většinou se proti sobě stavěli jako rivalové při finálových kláních slovenského play-off. Letošní sezona je zatím trochu atypická. S velkým náskokem (6 bodů) trůní skoro na špici Duslo Šaľa. Změní se něco po jejich derby?  K poslednímu týmu tabulky do Stupavy míří skoro lídr Slavia Praha. Moc nepředpokládáme, že by si nechaly Slavistky příliš mluvit do současného postavení. Ale pozor, známe to z historie interligy i Slavia dokázala někdy překvapit i negativně. Věřme, že tomu tak tentokrát  nebude !!! A v posledním utkání – opět zase derby !!!  Bude se hrát až v 19 hodin, ale navíc ne v hale „Sareza“, ale v nedaleké Polance nad Odrou. Také v tomto klání půjde o hodně. Zlín se sice v neděli vymanil na úkor Hanaček z posledního místa v tabulce, ale ouha, po jejich skalpu určitě zase prahnou Sokolky a vše se může zase změnit. Tak uvidíme  !!!

 

Rozpis zápasů 7. kola:

Středa  19.10.2022 v 17:00 hod.: DAC Dunajská Streda – DHK Baník Most      (Mandák – Rudínský)

Sobota 22.10.2022 v 16:00 hod.: Házená Kynžvart – DHC Plzeň                         (Moravec – Tůma)

Sobota 22.10.2022 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek           (Hanák – Pavlíček)

Sobota 22.10.2022 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce        (Haščík – Sivák)

Sobota 22.10.2022 v 18:00 hod.: Tatran Stupava – DHC Slavia Praha                (Baďura – Chudoba)

Sobota 22.10.2022 v 19:00 hod.: DHC Sokol Poruba – Handaball PSG Zlín        (Fiedel – Kučerka)

 

Autor textu: Václav DOBEŠ