Jak jsou na tom naše družstva po podzimní části soutěže?

A-tým žen 

Družstvo žen má aktuálně odehrané již dvě kola z jarní části a mezi vánočními svátky se děvčatům také podařilo postoupit mezi čtveřici nejlepších v Českém poháru. Poslední ligový zápas odehrál tým 4. ledna na domácí palubovce proti soupeři z Prešova, kdy si naše děvčata připsaly do tabulky další dva cenné body a po patnáctém kole jim patří čtvrtá příčka s 22 body, třetí příčku drží zatím Duslo Šaľa taktéž s 22 body, druhé místo patří také slovenskému celku, a to Iuventě Michalovce s 25 body a na špičce s 28 body je Baník Most. K dalšímu utkání odjede tým do nedalekých Bánovců, které zatím nezískaly v soutěži ani bod, ale žádný soupeř se nesmí podcenit a každý bod je důležitý. Nejlepší střelkyní týmu je zatím křídelnice Annamaria Patrnčiaková 83 branek a spojka Iva Závišková 81 branek. 

Starší dorostenky

Tým starších dorostenek přezimoval na třetí příčce, kdy se děvčatům pod vedením trenéra Krejčíře podařilo posbírat 16 bodů a na DHC Plzeň, která je o jednu pozici nad nimi ztrácí pouze dva body. Tým si za podzimní část připsal celkem osm výher a jen tři porážky. První utkání jarní části je čeká 9.2. 2020 na půdě HC Plzeň, která je zatím poslední v tabulce pouze s jedním bodem. Nejlepší střelkyní týmu je Natálie Kuxová s 84 brankami. 

Mladší dorostenky

Mladším dorostenkám se podařilo strávit zimní přestávku ještě o jednu příčku nad svými kolegyněmi ze staršího dorostu a to na druhé pozici avšak se stejným počtem bodů jako první Slavia Praha, a to 20 bodů, kdy o pozici rozhodlo skóre. Mladším dorostenkám se podzimní část velice bodově vydařila a holky prohrály pouze jednou z jedenácti utkání. Tým vede zkušená trenérská dvojice Kamil Zemánek a Vladan Táborský a určitě se budou snažit s děvčaty v této kvalitně rozjeté sezóně pokračovat. Nejlepší střelkyní týmu je se 76 brankami Monika Machačová. Také mladší dorostenky čeká první utkání jarní části 9.2. 2020 v Praze proti Hájím. 

Starší žačky A/B

V kategorii starších žaček má náš klub již tradičně dvě družstva, kdy jednoznačně vede zatím soutěž družstvo starších žaček A, které má na svém kontě 24 bodů a ani jednu porážku, před druhou Porubou mají holky náskok dokonce až sedm bodů. Druhé družstvo o ročník mladších kolegyň však nezůstává příliš pozadu a patří jím pátá příčka v tabulce. Nejlepšími střelkyněmi jsou Nikola Hynková s 49 brankami a Nela Habermannová s 48 brankami. S obou těchto družstev se také vytvořil jeden tým, které vyráží na žákovskou ligu, kdy mají děvčata odehrané zatím pouze první kolo a další je čeká 11.1. 2020 ve Strakonicích. 

Mladší žačky A/B

Stejně jako v kategorii starších žaček má klub DHK Zora Olomouc dvě družstva v kategorii mladších žaček, kdy opět družstvo A vévodí tabulce svojí soutěže a stejně jako starší kolegyně má na svém kontě 24 bodů a ani jednu porážku. Druhé družstvo se v soutěži a na velkém hřišti teprve rozkoukávalo, ale i přesto se jim podařilo získat osm cenných bodů a patří jím zatím pátá příčka. 

MINI mladší / starší

Také v nejmladší kategorii mini nás zastupují dvě družstva, kdy se samozřejmě ještě vůbec nehraje na výsledek, ale naopak se děvčata házenou ještě pořádně učí a seznamují se s pravidly. Během podzimní části však je vidět velký herní posun u obou družstev a určitě se tak můžeme i v této kategorii těšit na zajímavé jarní turnajové kola.