Házenkářky Zory čeká po výhře na Šariši další utkání na vlastním hřišti 

          Několik  zajímavých výsledků se zrodilo také  ve druhém kole interligy házenkářek,  dejme však tentokrát  přednost mimořádnému a snad ani dostatečně nedoceněnému výkonu, který  o víkendu předvedl  tým Černých andělů, který předčil všechny dosud neúspěšné pokusy všech interligových týmů ať u byly z Česka, nebo ze Slovenska. Můžeme diskutovat o tom, zda je možno za větší úspěch považovat  vítězství a zisk trofeje z Evropských soutěží, jak se to podařilo Baniku Most v ročníku 2012/13, kdy pod vedením trenéra Dušana Poloze vyhrál Challenge  Cup, nebo se probojovat mezi absolutní házenkářskou špičku, kterou představuje start v Champions League. Vezměme si malé srovnáni. Mnohonásobný vítěz interligy a slovenský  mistr Iuventa Michalovce  se o průnik mezi elitu v Champions Legue  pokoušel několikrát, vždy však skončil před branami.  Vítejte tedy  mezi  elitou Černí andělé, přejeme Vám mnoho štěstí a kvalitu ve hře s těmi  nejlepšími  a věříme, že si připíšete i pár dalších úspěchů, bylo by to dobré pro celou českou ale i slovenskou házenou. Tak zlomte vaz  !!! Pro pořádek, uveďme ještě se kterými soupeři  ve finálové  skupině Champions  League se Bank Most poměří: Györi Audi ETO KC (HUN), IK Sävehof (SWE), RK Krim Mercator (SLO).

          A  nyní už tedy zpět pár poznámkami k uplynulému druhému kolu interligy. Tak jako to někdy krátce po zahájení soutěží bývá, kdy rozlosování soutěží přináší sebou i některé překvapující výsledky, někdy zasáhnou i nutné dohrávky,  případně předehrávky a vše se pak srovná v průběhu několika kol. Podle očekávání je mezi špičkou úřadující slovenský mistr Michalovce s plným bodovým ziskem. Už méně se to čekalo od Zlína, který však v dalším kole narazí na Baník Most. Ani zatím stoprocentně úspěšné Sokolky z Poruby budou muset počítat také se ztrátami, protože pocestují na Zemplín, kde vyzvou úřadujícího slovenského mistra. Svorně na čtvrté a páté příčce se usadili oba tří bodoví – Slavia Praha a Sokol Písek.  Další dvojicí je dvoubodová, trochu nesourodě působící dvojice Baník Most – Sporta Hlohovec, navíc oba zatím sehráli jen po jednom utkání, shodou okolností vzájemné.  Další dvoubodovou dvojicí tvoří poměrně silná ale nesporně však zajímavá dvojice – Šaľa po dvoubodovém zisku v prvním kole proti Veselí, neuspěla  proti slovenskému mistru Iuventě, což se však více méně čekalo. Naše družstvo v první kole neuspělo proti tradičnímu soupeři prvního kola Sokolu Poruba a po vyrovnaném souboji podlehlo tříbrankovým, rozdílem. O to víc se čekalo na výsledek z Prešova, což bývá dost nevyzpytatelný soupeř, zejména na domácím hřišti na Šariši. Naše družstva na příklad v minulém roce tam prohrálo 26:22 a rok předtím se soupeři rozešli smírně po remíze 21:21.  Závěr prozatímní tabulky „obstarává“ pětice týmů.  Zatím jsou v ni dvě dvojice od kterých můžeme očekávat bodový zisk snad v každém  příštím kole (Veselí – Prešov) a shodou okolností se proti sobě postaví hned v příští kole v pátek 13. září. Poslední trojicí bez bodového zisku jsou dva nováčci  Dunajská Streda a Hodonín a s nimi zatím loňský outsider Bánovce n. Bebravou. Zejména na oba nováčky jsme hodně zvědaví, protože se sice jedná o nováčky, ale s hodně zvučnými jmény – Dun. Streda na příklad má v kádru ze Šaly známou Bolgárku Bizík, nebo z Trenčína slovenskou reprezentantku Moniku Rajnohovou, která hrávala také za Slavii. Z Hodonínských hráček musíme upozornit na výrazně talentovanou Charlotu Cholevovou z Ostravy-Zábřeha, nebo odchovankyni Hodonína střelkyni Nikolu Kalinovou a jsou zde i další velké talenty.

          Následující třetí kolo interligy zahájí už v úterý 10. září a to utkáním na Zemplíně, kde Iuventu čeká zatím také stoprocentně úspěšná Poruba. Iuventu totiž čeká o víkendu v sobotu a v neděli ve své Chemkostav aréně dvojutkání v druhém předkole Poháru EHF proti švýcarskému týmu SPONO Eagles. Hned následující den, tedy ve středu 11. září je na pořadu dohrávka druhého interligového kola, kde se představí úspěšný nový účastník prestižní Champions League – DHK Baník Most na hřišti nováčka soutěže HK SPORTA Hlohovec.  Zbývající zápasy jsou již plně z repertoáru třetího kola MOL ligy a začne se hned v pátek 13. září na Slovácku, kde tradiční páteční předehrávku obstará domácí SHK Veselí n. Mor., proti slovenskému vice mistru ŠŠK Prešov.  V sobotu 14. září se budou hrát dvě utkání, obě na Moravě a ve stejných časech od 17:30 hod., kdy se střetnou v Hodoníně, kde přivítají už podruhé v této sezoně na Slovácku – tým Slovan Duslo Šaľa. Druhuí utkání obstarají naše děvčata, která budu hostit Sokol Bánovce n. Bebravou (k tomto utkání se vrátíme v závěru článku krátkou pozvánkou). Další dvojice zápasů bude na pořadu v neděli 15. září, nejprve od 16 hodin přivítá slovenský nováček v Dunajské Stredě zatím velmi úspěšný tým Sokola Písek, který pojede na jižní Slovensko potvrdit svou roli favorita. V podvečer od 18 hodin pak víkendový program uzavře zápas dvou zatím stoprocentně úspěšných týmů ve Zlíně kam míří český mistr DHK Baník Most. Ani třetí kolo se neobejde bez dohrávky. Další z interligových týmů Slavia Praha  se představí o víkendu v severní Makedonii kde v sobotu a v neděli sehraje dvojutkání proti dalšímu týmu druhé kvalifikace Poháru EHF ŽRK Kumanovo (leží nedaleko Skopje). Středeční  dohrávku pak Slavia absolvuje ve středu 18. září v 19 hodin v Hlohovci proti nováčkovi soutěže Sporta Hlohovec.

Rozpis utkání 3. kola MOL ligy, včetně dohrávek a předehrávek:

Úterý 10.09. v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba
Středa 11.09. v 18:00 hod.: HC Sporta Hlohovec – DHK Baník Most
Pátek 13.09. v 18:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – ŠŠK Prešov
Sobota 14.09. v 17:30 hod.: HK Hodonín – HK Slovan Duslo Šaľa
Sobota 14. 09. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – HK Sokol Bánovce n. Bebr.
Neděle 15.09. v 16:00 hod.: MŠK Dunajská Streda – TJ Sokol Písek
Neděle 15.09. v 18:00 hod.: Handball PSG Zlín – DHK Bank Most
Středa 18. 09. v 19:00 hod.: HK SPORTA Hlohovec – DHC Slavia Praha

Sobota 15. 09. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – HK Sokol Bánovce n. Bebr.

          Po úspěšném návratu z východního Slovenska, odkud přivezly Hanačky velmi cenné dva body, čeká v sobotu pokračování interligy, tentokrát před vlastními příznivci v hale Zory. Soupeřem jim bude tým ze západní části Slovenska, se  kterými mají dosud stoprocentně úspěšnou bilanci. Bánovce s naším týmem prohrály také obě utkání v minulé sezoně a věřme, že také další sobotní utkání bude s Bánovcemi stejně tak úspěšné. Náš soupeř skončil v minulé sezoně se ziskem jediného bodu na posledním místě a nijak úspěšnější nebyl zatím ani v prvních dvou kolech nové sezony. V prvním kole podlehl na hřišti nováčka soutěže Sporty Hlohovec 29:24 a ve druhém kole podlehl doma Zlínu vysoko 18:26. Střelecky se zatím dařilo nejlépe z hráček Bánovců – Haně Žitňanové12, Veronice Žitňanové 5, Zuzaně Galkové 5  atd. Z našich hráček se zatím střelecky nejvíc  daří Patrnčiakové 13, Jansové 9, Kašpárkové 8 branek atd. V Prešově se už do hry zapojila také Jarmila Trumpešová, která se celou přípravu připravovala ve slovinské Lublani, kde byla na dlouhodobém  studijním pobytu a bude jistě žádaným oživením hry olomouckého týmu.

Autor textu: Václav Dobeš