Hanačky porazily Porubu vysokým rozdílem

DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba 39:19 (20:7)

Průběh utkání:1:0, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6, 17:6, 18:7, 20:7 – 21:8, 23:9, 24:12, 31:13, 33:14, 34:15, 37:16, 39:19.

Rozhodčí: Veselý – Zelenka             Diváků: 180      7 m hody: 2/1 – 4/2    Vyloučení: 3 – 3

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Poláčková – Závišková 7, Kapsová 1,  Jansová 5/1, Sovová, Kašpárková 2,  Roupcová 2, Přikrylová 4,  Krajčovičová 2, Machačová 5, Možišová, Hejlová 4, Kuxová 6, Kubálková 1, Kubáčková .

Trenér: Libor MALÍNEK

Sokol Poruba: Roháčková, Hřebejková – Kučerová, Dybalová3/2, Ka. Rajová 1, Farářová, Maiwaelderová 2, Michalíková 2,  PrašIovková, Salašová 2, Desortová 4/1, Konečná 0/1, Baumbachová 1, Novobilská 1, Kr. Rajová 1.

Trenér: Stanislav PUPÍK

               Ve velkém stylu sehrály v sobotním podvečeru v domácí hale v Olomouci své utkání Hanačky proti svému tradičnímu soupeři Sokolu Poruba, kterému dlužily odplatu ještě ze závěru minulé sezony v dramatických koncovkách jak v Ostravě, tak i v odvetě v Olomouci ve finále play-off o bronzové medaile. Nic nevadí, že Sokolky přijely do Olomouce bez svých velkých opor brankařky Hany Můčkové a střelkyně Silvie Poláškové. I s nimi by asi v sobotu v Olomouci jen těžko vyhrály, domácí  děvčata totiž zahrála s velkou chutí a zejména pasáž hry z druhé poloviny prvního poločasu byla z říše snů, dařilo se jim opravdu, na co sáhly, útok stíhal útok, nepomohla ani výměna brankařek. Za Hřebejkovou nastoupila do branky velezkušená Lenka Roháčková, která zase chyběla na lavičce, když ve všech zápasech vždy rozdávala na střídačce pohodu a optimismus a burcovala své spoluhráčky hlasitým povzbuzováním, kterým je už dlouhodobě pověstná.

                Ve velké pohodě se v sobotu představily obě ostré spojky, zejména Iva Závišková i Natálka Kuxová, prosadily se ale i další „mladé střelkyně“ Monika Machačová a Štěpánka Hejlová, které po hříchu mnohdy v přechozích zápasech nedostávaly tolik příležitostí jak by jich mohly využít. Inu je mnohdy dost problém mít v týmu vedle zkušených osvědčených hráček na střídačce mnoho talentovaných teenagerek. Všechna čest lodivodovi týmu Liboru Malinkovi, že dokáže celou hladovou smečku ukočírovat. V době krátce po zahájení sezony se objevil v družstvu trochu problém s nedostatkem křídel. Krátce po sobě  se zranila Martina Přikrylová a plánovanou operaci musela podstoupit i Tereza Fryčáková. Obě elitní křídla družstva. Musely  je zastoupit Denisa Krajčovičová a Klára Kubálková a jako třetí do party je doplnila Monika Machačová. Všechny se úkolu zhostily úspěšně, přesto však jsme rádi, že se do hry už opět zapojila i Martina, ta zkušenost je přece jen znát. Nesmíme však zapomenout, že družstvo má k dispozici také dvojici spolehlivých gólmanek Poláškovou a Haládikovou, které se vzájemně podporují a jsou spolehlivým článkem týmu.

Autor textu: Václav Dobeš