Hanačky vyhrály v řadě už pošesté, tentokrát i s trochou štěstí

DHK ZORA Olomouc – DHK Veselí n. Mor.  33:32 (18:16)

Průběh utkání: 0:1, 3:2, 4:5, 6:6, 9:8, 11:9, 13:11, 15:14, 16:16, 18:16 – 19:17, 19:19, 23:23, 25:26, 27:28, 30:28, 32:29, 32:31, 33:31, 33:32.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška    350 diváků    7m hody: 1/1 – 4/4    vyloučení: 3 – 4

Sestavy  a branky:

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Haládiková, PoláškováZávišková 4, T rumpešová 6, Jansová 3, Sovová, Protivánková,  Kašpárková 7, Salčáková 6, Krajčovičová, Řezníčková, Patrnčiaková 7/1.

Trenér: Libor MALÍNEK

SHK Veselí n. Mor.:  Hřebejková, Nejezchlebová – Kučerová 10/4, Víchová 1, Novotná 3, Štipčáková 1, Vodná 6, Lukšíková 1, Michlková 3, Kutálková, Pastorová, Jaoušková, Kubáčkovíá 3, Boorová 4.

Trenér: Ľuboš HUDÁK

Poslechli  jsme si na tiskovce:

Libor Malínek, trenér ZORY Olomouc: „Dneska to bylo spíš o útočné fázi. Obrany nefungovaly, jak u soupeře, tak u nás. My jsme si v první půlce do 20. minuty udržovali tříbrankový náskok, ale pak nás tam zastavilo neproměnění vyložených šancí a soupeř se toho hned chytl. Do poločasu to bylo o dva. Druhý poločas byl opravdu boj o každý míč. Jak my, tak i soupeř, hrajeme na sedm hráček a to se už projevuje a pak se kupí chyby. Musím smeknout před našim týmem, že své zápasy zvládá a bojuje, ale dnes to bylo samozřejmě taky i o štěstí.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „Výkony obou týmů byly totožné i co se chyb týkalo. Na druhé straně se potom ty chyby trestaly. Stejné jako jsme udělali my, měla své i Olomouc. Zápas byl proto vyrovnaný a padlo hodně gólů. V prvním poločase jsme měli trošku lepší obranu a ve druhém poločase nás to stálo body. I když jsme pak ten zápas ještě otočili, tak zase technickými chybami jsme ho prohráli. Gratuluji soupeři, byli o ten gól šťastnější“

Dramatické utkání se v sobotu hrálo v Olomouci.  Oba soupeři si byli vědomí důležitosti souboje, ale také  atmosféry ve kterém se utkání hrálo. Hra byla od prvních minut plná nervozity, obě družstva zahazovala příležitosti jako na běžícím pásu, pěkných a plynulých akcí na obou stranách bylo pomálu, ale na druhé straně zase bylo vidění více bojovnosti. Od prvních minut se více dařilo domácím hráčkám obě hostující brankařky určitě neměly svůj nejlepší den a domácí je často trestaly. V průběhu druhého poločasu se ale brankařka Nejezchlebová stala jednou z opor hostujícího  týmu.  Do sestavy se vrátila zatím pouze jediná hráčka z osvědčené sestavy Hanaček – Magda Kašpárková a hned se zapojila do hry, duší akcí Hanaček však byla tak jako v minulých utkáních, především Jarmila Trumpešová, která platila svým přehledem a variabilitou na soupeře, ale hlavně rozdávala neomylně přesné míče svým souputnicím. V hostujícím družstvu byla nejnebezpečnější naturalizovaná Exukrajinka Yuliia Kučerová, a bývalá hráčka našeho týmu Anička Vodná, která hrála s obrovským nasazením a hra se jí dařila. Domácí družstvo trochu přibrzdila série napomínání a dva sedmimetrové hody hned v prvních minutách hry, které přesně a bez zaváhání proměnila Kučerová. První náznak úniku domácích přišel po deseti minutách hry, do kterého se dvěma brankami úspěšně zapojila Trumpešová, třígólové vedení však vydrželo jen jediný útok kdy obě exolomoučanky Vodná a Kubáčková snížily na kontaktní branku. Dalších několik minut domácí vždy dvěma brankami proti jediné v podání hostí, pomalu, ale jistě navyšovalo stále své vedení, na začátku poslední desetiminutovky prvního poločasu vedlo už rozdílem čtyřbrankovým, opět však stačilo pár minut a bylo vyrovnáno dvě minuty před poločasem na 16:16. Do šaten se však přece jen nakonec šlo za dvougólového vedení domácího týmu, který zásluhou obou rychlonohých Salčákové a Patrnčiakové, zařídily mírné vedení domácích.

Druhý poločas zahájily lépe Veselanky, jako by chtěly předznamenat,  v jakém duchu se bude utkání dále odvíjet. Do poloviny druhého poločasu se obě družstva několikrát vystřídala ve vedení nejčastěji bylo utkání vyrovnané a to až do výsledku 28:28. To už od 15. minuty poslali domácí trenéři do branky Míšu Poláškovou, aby navála na předchozí úspěšné koncovky zápasů. Bohužel tentokrát kouzlo příliš nezapůsobilo a pět minut před koncem utkání se do branky vrátila Lucka Raškova. Ta se uvedla dvěma famózními zákroky, kdy zejména ten poslední za stavu 33:31 kdy zlikvidovala brejk hostující hráčky byl až neuvěřitelný. Hostující trenér v závěru zkoušel všechno možné i nemožné, kdy jeho družstvo hrálo několik minut vabank se sedmi hráčkami v poli bez brankařky, ale bez úspěchu, naopak hosté dvakrát inkasovali do prázdné branky. Tentokrát platilo, že vyhrál ne lepší, ale šťastnější tým !!!

Autor textu: Václav  DOBEŠ