Hanačky v derby s Hodonínem držely otěže pevně v rukou

DHK ZORA Olomouc – HK  Hodonín 27:21 (15:11)

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:2, 6:3, 9:3, 9:5, 11:5, 12:8, 13:10, 15:11 – 15:12,17:13, 18:15, 19:16, 20:17, 24:17, 24:20, 25:20, 27:21.

Rozhodčí: Kichner – Vacula      Diváků:               7 m hody: 6/5 – 2/2             Vyloučení: 1 – 4

DHK ZORA Olomouc: Haládíková, Polášková –  Závišková 1,  Kapsová 4,  Jansová 8/5,  Sovová, Kašpárková 2,  Roupcová, Krajčovičová 2,  Machačová 3,  Možišová 2, Hejlová, Kuxová, Kubálková 3,  Kubáčková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

HK Hodonín:  Zichová, Rehušová – Víchová 1,  Drexlerová, Smějová 1,  Cygan 2,  Jadamíková 1, , Pospíšilová 4, Kalinová 8/2,  Nováková 1,  Višňovská 1, Malecká 2.

Trenér: Antonin STŘELEC

Zkušený lodivod hodonínský házenkářek Antonín Střelec, vedl před týdnem svou ekipu premiérově v Poháru EHF na Ukrajině, kde hrál slovácký celek na hřišti úřadujícího Ukrajinského mistra HC Galachyanka Lviv.  Hodonínský celek sice obě svá utkání na půdě Ukrajinského mistra prohrál, jeho výkon, zejména v obranné činnosti však zanechal u domácích odborníků velmi příznivý ohlas, vždyť přinutil domácího soupeře ve kterém nastoupila šestice Ukrajinských reprezentantek zapnout na plný výkon a se všemi svými hvězdami sehrát místy velmi vyrovnanou partii. První utkání ve Lvově (cca 700 tis. obyvatel), skončilo výhrou domácích 22:11, druhé pak 26:16. I přes dvě porážky odjíždělo Slovácké družstvo z krásného Lvova spokojeno o nové zážitky a hlavně i s novými házenkářskými zkušenostmi.

Hodonínský tým přijel v sobotu do Olomouce ještě plný dojmů z cesty na západní Ukrajinu, ale také s velkými nadějemi na zisk bodů, které ještě umocnila avizovaná výborná pohoda v týmu, ale i zdravotní problémy řady olomouckých hráček. V týmu Hanaček se sice marodka částečně vyprazdňuje, do utkání už nastoupila Valentýna Kapsová, naopak stále chybějí obě elitní křídla Martina Přikrylová a Tereza Fryčáková a to je nějaká síla. Do utkání se sice rozcvičovala i mladá střelkyně Natálie Kuxová, ta však do utkání zatím nezasáhla. V týmu Hodonína nenastoupila Jastrabová a Bára Krejčíková, ostatní opory včetně obou Polek Cygan a Malecké, ale zejména střelecky disponované Kalinové, byly na mistě.

Domácí házenkářky přes zdravotní problémy, které je provázejí vstoupily do zápasu jednoznačně a ujaly se vedení 3:0, v osmé minutě už navýšily na 6:1 a vše okazovalo na jednoznačný průběh. První dvě přesné trefy hostujícího družstva zaznamenala Polka Cygan a zahrozila svými přesnými trefami z dálky. V polovině poločasu už ale vedly domácí 9:3 a udržovaly si klidné vedení. Do hry vstoupila i střelkyně Kalinová, třemi brankami snížila na tříbrankový rozdíl (12:9). Hostující tým ucítil šanci a zvýšeným důrazem udržoval přijatelný tří až čtyřbrankový rozdíl, poločas skončil 15:11. Další průběh se vyznačoval vyrovnaností obou týmů, domácí nepřipustily bližší než tříbrankový kontakt. V polovině druhého poločasu se domácímu týmu podařilo navýšit své vedení na sedmibrankový rozdíl (24:17), hosté reagovali snížením opět na čtyřbrankový rozdíl (24:20). Oba soupeři si v závěru hlídali vývoj až do konce utkání.

Trenér domácího týmu: Libor Malínek: Já jsem dnes hlavě spokojen se dvěma body. Myslím, že obrana dnes převyšovala útok. My jsme se na obranu zaměřili celý týden vzhledem k minulému zápasu v Kynžvartu. To se dnes jednoznačně projevilo, ale na druhé straně nám trochu odešel útok. Já se těším až se to jednou sjednotí, ale spokojen jsem se dvěma body.

Trenéra hostujícího týmu: Antonín Střelec: My blahopřejeme Olomouci, dnes měla určité rozdílové hráčky a ty dokázaly dnešní zápas rozhodnout. My jsme se nevyvarovali dětinských chyb, když jsme zápas dotahovali což vracelo domácí do tlaku. Je to škoda, že jsme se nevyvarovali chyb. Nakonec to je velký rozdíl, který zase tak neodpovídal hře. My dojíždíme na nezkušenost. Pokud se dostaneme do šancí tak je musíme proměňovat. Od toho se odvíjí výsledek zápasu.