Hanačky porazily doma Dunajskou Stredu

DHK ZORA Olomouc – DAC Dunajská Streda 29:23 (14:12)

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1, 8:3, 10:4, 11:6, 12:7, 13:9, 14:9, 14:12 – 15:13, 15:15, 16.16, 18:17, 20:20, 26:20, 27:21, 28:21, 28:23, 29:23.

Rozhodčí: Bubeníček – Petruška       Počet diváků : 210          Střelba 7 m hodů: 5/0 – 4/2         Vyloučení: 3 – 3

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Habermanová, Spurná – Závišková 9/5, Jansová 3 , Protivánková, Roupcová 1, Přikrylová 2, Krajčovičová, Krejzlíková, Smějová 3, Fryčáková 4 , Možíšová 1, Machačová 1, Kuxová 3, Kubálková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

DAC Dunajská Streda: Magera, Gajdocz, Oláhová – Penzez, Kocvácz, Costa Maria 1, Juhos 3, Meszáros, Desortová 2, Némethová 3, Pastorková, Sári 3/2, Virág, Rajnohová 5, Bizik 3, Elö 3/1.

Trenér: Viktor DEBRE

První čtvrtina sobotního duelu domácích Hanaček v souboji s favorizovanou Dunajskou Stredou byla jako z říše snů. První dvě branky domácích z ruky Natálie Kuxové jako by předznamenaly, co by se mělo na hřišti odehrávat. Do hry brzy vstoupila jako fantom domácí brankařka Míša Polášková, která zlikvidovala čtyři vyložené šance hostujícího celku včetně sedmičky, kterou zahodila hostující kanonýrka Beatrix Élö a hosté marně dobývali domácí svatyni. Skóre ve prospěch domácího týmu utěšeně narůstalo a když pak do hry vstoupil další domácí démon v podobě Ivy Záviškové, která nasázela za záda slovenské gólmanky další tři branky, kterou podpořila v končicí polovině snového poločasu Tereza Fryčáková, vedlo domácí družstvo už 8:1. Teprve v čase, kdy se lámal první poločas do své druhé poloviny, hostující tým jako by ožil a za pomoci proměněné sedmičky a tří branek Eriky Rajnohové  a dvou branek v podání české střelkyně v dresu hostí Elišky Desertové, začal postupně snižovat. Domácí družstvo sice trochu ubralo ze své agresivity, což umožnilo Slovenkám srovnat krok. Hanačky nasadily další své střelkyně, které udržovaly brankový rozdíl v dostatečném odstupu, až poslední pětiminutovka prvého poločasu zastihla domácí tým trochu v nedbalkách a hosté snížili třemi brankami v řadě na poločasový dvoubrankový rozdíl 14:12.

Nápor hostujícího týmu pokračoval však bohužel i po změně stran a za tři minuty bylo vyrovnáno na 15:15 a začínalo se prakticky znovu. Naštěstí domácí družstvo nápor hostí včas zachytilo a nepustilo je dál než do remízového stavu od 15:15 do 20:20. Od poloviny poločasu se začala karta opět obracet ve prospěch domácích, k čemuž tak trochu dopomohla série vyloučení hostujících hráček a hostující družstvo se na téměř deset minut střelecky úplně odmlčelo, což stačilo domácím navýšit své vedení na rozhodujících 26:20. Závěr zápasu si Hanačky už pohlídaly a připsaly si tak důležitý skalp do boje o české play-off.

Domácí družstvo se v sobotu představilo v domácím prostředí tak jak se na domácí tým sluší a patří. Kromě v rozhodujících fázích naprosto famózní Míši Poláškové se ve své klasické střelecké formě představila Iva Závišková. Také další střelkyně ať už to byly na spojkách Natálka Kuxová, nebo Míša Smějová nebo z křídel Tereza Fryčáková, Klára Kubálková či Martina Přikrylová, či na pivotu Nikola Jansová, všechny splnily své úkoly na více než sto procent, proto také všem bez rozdílu za super kvalitní výkon děkujeme!!! Z hostujícího týmu se nám nejvíc líbila Erika Rajnohová, Natália Némethová, Kata Juhos a Réka Bizik.

AUTOR TEXTU:  Václav DOBEŠ