Hanačky si konečně zahrály podle gusta, zase však chybělo pár klíčových hráček.

TJ Sokol PORUBA – DHK ZORA Olomouc 28:35 (12:16)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:4, 3:7, 4:9, 7:10, 8:13, 10:14, 12:16 – 13:20, 15:21, 16:24, 19:24, 22:26, 23:29, 25:31, 26:34, 28:35.

Rozhodčí: Beňuš – Uhlíř         Diváci: 64             7m hody: 4/3 – 3/3          Vyloučení:  5 – 3

TJ Sokol Poruba: Hřebejková, Wizurová, Shalimova – Dybalová 2, Ka. Rajová 4, Farářová 4, Cabadajová 4, Kavalová, Křepelová, Misková, Vachtarčíková 2, Bestová 1, Žůrková, Hiraldo 3/3, Kalyhina 2, Kr. Rajová 6.

Trenér: Jaroslav HUDEČEK

DHK ZORA OLOMOUC: Habermannová, Fadrná – Malinová 5/2, A. Kubálková 4, Kräuterová 2, Horutová 3, Roupcová, Krajčová, Florianová, Krejzlíková, Horáková 2, Vasiljevová 4, Možíšová 3, Daňková 8, K. Kubálková 4.

Trenérka: Lucie FABÍKOVÁ

Nadstavba olomouckých házenkářek jako by byla zakletá. Smířili jsme se už s tím, že nám bude chybět jedna z klíčových hráček Nikola Jansová, která si doléčuje zranění, a i proto jsme sáhli do týmu dorostenek a vytáhli jednu z talentovaných děvčat Horutovou. V dalších utkáních se však objevily další absence a družstvo muselo hrát bez Moniky Machačové a Kláry Kubálkové, a tak jsme museli sáhnout po dalších dorostenkách, Krajčové a Florianové. Do zápasu s Porubou pak nezasáhly také Michaela Polášková a Adéla Protivánková.

Utkání se hrálo, jak už jsme uvedli, ve sportovní hale v Polance nad Odrou a domácí hráčky zahájily utkání gólem Farářové, tak jak jsme u této hráčky zvyklí. Pamětníci našeho týmu si zavzpomínali, že v hale v Polance se našemu týmu většinou nad míru dařívalo, často jsme z Polanky vozívali cenné výsledky i z pohárových zápasů, když jsme pravidelně hrávali o postup se Sokolkami, když byla ostravská Sareza v rekonstrukci. Začátek zápasu sice od prvních minut napovídal, že by se nám mohlo v Polance líbit, za osm minut jsme vedli 3:6, v polovině poločasu 4:9. I když Sokolky před poločasem zkoušely zahrozit a upravily stav na rozdíl dvou branek (12:14), Hanačky vše kontrolovaly a do poločasu vedení navýšily na 12:16. Když pak krátce po poločase třemi brankami v řadě navýšily své vedení na 13:20, vše se zdálo být na dobré cestě. Před polovinou druhého poločasu se brankostroj Hanaček na chvíli odmlčel. Rozdíl branek se začínal nebezpečně od stavu 16:24 snižovat. Domácí děvčata stáhla vedení Hanaček na čtyři branky, když začaly úřadovat sestry Rajové, a na začátku poslední desetiminutovky byl stav už jen 22:26. Včas však zaútočily naopak olomoucké sestry Kubálkové, které za přispění Malinové a Horákové, navýšily brankový rozdíl pět minut před koncem na osm branek (25:33). V naprosté pohodě uzavřela zápas nejlepší střelkyně Hanaček Daňková za excelentního přispění mladičké 17leté dorostenecké brankařky Nikoly Fadrné.

Autor textu: Václav DOBEŠ