Hanačky remizovaly doma se Šaľou, většinu času však byly lepším týmem

DHK ZORA Olomouc – HK Slovan Duslo Šaľa 30:30 (15:13)

Průběh utkání:  0:1, 2:2, 5:3, 5:5, 8:6, 10:7, 11:8, 12:10, 13:11, 15:11, 15:13 –  16:15, 17:16, 19:18, 21:18, 27:22, 27:26, 29:27, 30:28, 30:30.

Rozhodčí: Moravec – Tůma        Počet diváků :  250     Střelba 7 m hodů:  4/4 – 4/2       Vyloučení:   1 – 6  Červená karta Ratvanská (Šaľa) nebezpečná hra.

DHK ZORA Olomouc: Polášková , Habermanová, Spurná – Závišková 4/4 , Jansová 1,   Protivánková 3, Roupcová, Přikrylová 5, Krajčovičová, Krejzlíková, Smějová 1,  Fryčáková 6, Možíšová 2, Machačová 1 , Kuxová 7, K. Kubálková .

Trenér: Libor MALÍNEK

Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Kusynová – Takáčová, Rácková 1, Vargová 6/2, Königová 5, Pócsiková 3,  Ščipová 5/1, Šalátová, Ušiaková 2, Tulipánová 1, Pastoreková 4, Susíková, Szomogiová 1, Pálová, Ratvanská 2.

Trenér: Peter PČOLA

Na Hané jsme v sobotu přivítali lídra tabulky Duslo Šaľa. Oba týmy nastoupily v podstatě v plném zbroji, v sestavě hostujícího celku jsme sice postrádali mladou talentovanou brankařku Vorzáčkovou a rychlonohou spojku Matušincovou, jejichž absence jsou u obou už delšího data a většinu zápasů už Duslo absolvuje bez nich. Oba týmy zahájily střetnutí v bojovném duchu, první minuty patřily favorizovanému družstvu Šaľy, která představila svou parádní zbraň, vysokou střelkyni Olívii Ščipovou, která se usadila na páté pozici mezi nejlepšími střelkyněmi soutěže. Hanačky však brzy srovnaly a třemi brankami v řadě se ujaly vedení 5:3. Rychlonohé Slovenky však brzy manko stáhly a  srovnaly účet na 6:6. Domácí však nechtěly v rychlosti akcí zůstat v ničem za soupeřkami pozadu, třikrát v krátkém čase se trefila Tereza Fryčáková a krátce po polovině poločasu, kdy se se sedmičkou Ščipové vypořádala Míša Polášková, domácí tým navýšil své vedení na 10:7. Domácí tým si neustále udržoval své vedení a 5 minut před koncem poločasu navýšil své vedení dokonce na čtyři braky 15:11. Poslední slovo před skončením poločasu však patřilo hostujícímu týmu, Vargová se dvakrát trefila ze sedmimetrového hodu a stanovila výsledek prvního poločasu na 15:13.

Také druhý poločas se nesl ve vyrovnaném gardu, mírné vedení si udržovaly domácí házenkářky. V dresu Dusla se dařilo zejména mladé Edině Pastorekové, která do Šaly přišla až na začátku sezony po přípravných turnajích a hned se zapsala mezi posily. Také v našem týmu o sobě nechaly slyšet mladé hráčky, zejména Kuxová, která spolu s oběma křídly Fryčákovou a Přikrylovou byly nejlepšími střelkyněmi našeho družstva. V desáté minutě se dvěma brankami blýskla Martina Přikrylová a domácí vedly čtyřbrankovým náskokem 23:19. Ve13. minutě se podařilo dokonce navýšit vedení domácích na rozdíl pěti (26:21) branek  a to začalo být pro domácí velice nadějné. O pár minut později ještě navýšila Protivánková na 27:22. Přesně v čase, kdy se lámal druhý poločas do své druhé poloviny, neproměnilo Duslo svůj druhý 7 metrový hod, který zneškodnila mladičká Klára Habermanová. Bohužel jako by tento nezdar hostů znamenal signál k závěrečnému náporu Šaľy. V čase, kdy se začal naplňovat začátek poslední dvacetiminutovky, se Hanačky na pár minut střelecky odmlčely a soupeřky stačily nastřílet čtyři branky v řadě a snížily tak na rozdíl jediné branky 27:26 (v čase 21:01). Ještě třikrát v následujících minutách domácí navršily své vedení na dvoubrankový náskok, naposledy to bylo v čase 26:50. Poté však už domácí opustilo štěstí úplně (po kolikáté už?) a hosté střelou z dálky snížily. Naše družstvo nepoměnilo střelu z křídla a vzápětí Vargová z místa pivota vyrovnala. Domácí družstvo technickou chybou (prorážení) se tak připravilo v závěru střetnutí o možnost vstřelení vítězné branky.

Autor textu: Václav DOBEŠ