Hanačky po pěti porážkách konečně zabraly, doma získaly skalp Sokolek Písku.

DHK ZORA OLOMOUC – Sokol Písek 29:28 (12:17)

Průběh utkání: 2:0, 3:1, 4:2, 5:3, 5:7, 5:9, 7:9, 7:10, 9:10, 9:13, 11:13, 12:141, 12:17 – 12:18, 13:21, 16:22, 16:23, 22:23, 22:25, 25:25, 26:27, 29:27, 29:28.

Rozhodčí: Friedel – Kučerka         Diváků: 285           7 m hody: 2 – 4          Vyloučení:   4 – 3

Zora Olomouc: Polášková, Habermannová – Malinová 5/2 , A. Kubálková 2 , Jansová 3, Protivánková   Trumpešová 3, Roupcová  2,  Krejzlíková, Horáková, Sovová, Vasiljeva 4, Možíšová  2, Machačová  5, Daňková,  K. Kubálková  3 .

Trenérka: Lucie Fabíková

Sokol Písek: Bezpalcová, Kržová, Preslová – Zelenková 3, Kocová 5, B. Velková 2, Korešová 7/4, A. Velková, Malcová 1, Bicanová, Svobodová 4, Chlupová 1, Seidlová, Boorová 5.

Trenérka: Kateřina Hromádková

Olomoucké házenkářky vstupovaly do dalšího interligového duelu s přesvědčením, že dnes své prokletí pěti porážek v řadě jisto jistě zlomí. Bez známek respektu ke svému soupeři, v jehož řadách udává kurz super střelkyně Iveta Korešová, kterou jistí z branky navýsost zkušená gólmanka Eva Bezpalcová, ale i další střelkyně, které kolem Ivety rostou jak houby po dešti v čele se zkušenými Magdalenou Svobodovou nebo Boorovou a další mladé hráčky, Hanačky se do soupeřek pustily bez bázně a hany a prvních sedm minut bylo skutečně jejich. Ale to už začala „úřadovat“ Korešová, která po patnácti minutách hry měla na svém kontě 5 branek, z toho dvě ze sedmiček. Olomoucká střídačka na situaci zareagovala osobní obranou na Korešovou, na které se vystřídalo několik olomouckých hráček. Přesto však vedení hostujícího celku narůstalo a po 12 minutách už byl stav 5:9 a v poločase svítilo na ukazateli skóre číslo 12:17. Také po poločase se brankostroj hostujícího družstva nezastavil a v páté minutě už vedly Sokolky rozdílem osmi branek 13:21. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se cokoliv změnilo. V tu dobu poslala trenérka hostů do branky Reginu Kržovou, snad u vědomí toho, že by se už nemělo nic zásadního přihodit.  A jak se mýlila !!!  V osmé minutě druhého poločasu si trenérka hostí Hromádková vyžádala time-out, který se však stal zlomem a signálem pro domácí. Ty během sedmi minut nastřílely 5 branek a snížily na kontaktní gól 22:23 v čase, kdy probíhala 15. minuta druhého poločasu. Hosté se však nechtěly náskoku vzdát, dvěma brankami navýšily své vedení na 22:25. Vyrovnání stavu pak zařídila dvojice Vasiljeva – Trumpešová, která srovnala stav na 25:25, to už se znovu vrátila do branky Bezpalcová, která do konce zápasu přidala ještě dalších sedm úspěšných zákroků. Sokolky se ještě jednou pokusily o zvrat na vedení 25:26, domácí však přidaly další branky na 29:27. Poslední branku v závěru ze sedmičky přidala ještě Korešová, to však už bylo všechno.  Utkání tedy skončilo 29:28 ve prospěch šťastných domácích hráček.

Autor textu: Václav DOBEŠ