Hanačky oplatily Plzni porážku z podzimu

DHK ZORA OLOMOUC – DHC PLZEŇ 33:27 (17:13)

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:3, 4:6, 6:8, 8:9, 11:9, 12:12,15:12, 17:13 – 20:15, 21.18, 24:19, 16:19, 29:22, 31:26, 33:27.

Rozhodčí: Bubeníček – Petruška         Diváci: 186         7m hody:  5/3 – 7/5            Vyloučení: 3 – 3

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Habermanová – Malinová 2/1, Jansová 6/1,  Kräuterová, Protivánková 3, Roupcová 4, Krejzlíková, Horáková, Vasiljevová 5 , Možišová 2, Machačová 4, Daňková 2/1,  Kubálková 5.

Trenerka: Lucie Fabíková

My jsme strašně moc rádi, že jsme vyhráli, vítězství se počítá, je to to nejdůležitější z celého utkání, v podstatě byl tam vidět příliš velký respekt nebo možná dokonce strach, možná jsme měli trochu deku z toho, co se stalo na podzim, kdy takovým smolným utkáním v Plzni začala naše krize, tak pevně doufám, že dnešním vítězstvím ta krize skončila, holky makaly, bojovaly a v podstatě jsme si vítězství zasloužili a je pro nás velmi cenné.

DHC Plzeň: Mancellari, Vrbková – Bušearová, Schreibmeierová 6/3, Polanková 1, Drozdová 1, Panošková 2, L. Galušková 4, Tomanová 1, Lásková 2, Melicharová, D. Galušková 2, Fenclová 8/2.

Trenérka: Řezáč Richard

Soupeř byl dneska samozřejmě lepší, my jsme v prvním poločase nedokázali proměnit ze šestky, takže myslím si tam se rozhodlo o utkání, kdy to bylo do šatny mínus čtyři, nedokázali jsme se z toho v druhém poločase zvednout, i když jsme něco vyzkoušeli, ale bohužel jsme měli nízké procento v brance, takže soupeř dneska zaslouženě vyhrál, ten závěr jsme zkoušeli posledních 10-12 minut jestli se na něčem nechytíme, ale bohužel se to nepovedlo, soupeři blahopřeji.

Plzeňské „bombarďačky“ Fenclová a Schreibmeierová začaly sobotní  představení v Olomouci  se vším všudy, první minuty rozhodně patřily jim a jako by chtěly ukázat, kdo je tady pánem a navázat na podzimní kolaps, který postihl náš tým v zápase v Plzni. Prvních dvacet minut patřilo rozhodně jim, ještě ve 22. minutě byl stav na ukazateli po dvou sedmičkách v naší síti v řadě nerozhodný 12:12, pak si hostující tým jako by vybral pauzu, ve které naše děvčata zaútočila a podařilo se jim odskočit na tříbrankový rozdíl a to ještě v poslední minutě poločasu zahodila dosud neomylná Fenclová sedmičku, ale vzápětí Roupcová poločas ukončila v posledních sekundách na poločasových 17:13 a to byl stav, který do druhého poločasu jako by nalil do žil našeho týmu jakýsi elixír života. Ani druhý poločas nezačal pro naše barvy nijakou hitparádou. Další členka klanu Galuškových Dominika dvěma slepenými góly v prvních sekundách druhého poločasu snížila naše vedení už zase jen na dvoubrankový rozdíl. To už ale začala fungovat naše ofenzíva a třemi brankami jsme definitivně zlomili odpor soupeřek na stavu 20:15. Samozřejmě, že soupeřky vědomy si síly svých kanonýrek v průběhu často zahrozily, ale naše děvčata už držela opratě hodně vysoko a soupeřkám nic moc nedovolila. Konečný verdikt zápasu 33:27, plně vystihuje poměr sil na hřišti a plně také naplnila satisfakci předchozího nepovedeného podzimního zápasu v Plzni.