Hanačky na Zemplíně prohrály, nezklamaly však

Iuventa Michalovce – DHK ZORA Olomouc 30:23  (14: 9)

Průběh utkání: 1:0, 3:1, 6:5, 9:6, 11:7, 14:9 – 18:10, 22:10, 23:13, 28:18, 29:23, 30:23

Rozhodčí: Daňo, Vydra (oba SR)     550 diváků    7 m hody: 4/3 – 4/3    vyloučení: 4 – 3

Sestavy a branky: 

Iuventa Michalovce: Jablonska-Bobal, Petkovič – Muzosa 2, Kakaščíková, Štefáníková 2, Kišíková, Trúnková 6, Habánková 1,  Štefánová2, Holejová 2/1, Wollingerová 52, Bajičová 1, Kompaniets 8, Fiľková-Tregubová 1.

Trenér: Peter HATALČÍK

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 5/2, Trumpešová 3, Jansová 2, Sovová 1, Kašpárková 1, Salčáková 1, Krajčovičová 2, Severová, Salašová 2, Gajdošíková 1, Řezníčková, Patrnčiaková 4/1,

Trenér: Jan HEGAR

 

          Olomoucké házenkářky se nacházejí v období, kdy absolvují zápasy s nejtěžšími soupeřkami a bohužel se to také projevuje v propadu tabulkou směrem do propadliště. Hanačky opustily v posledních zápasech pozice zaručující postup do play-off a musejí nutně tento propad co nejdříve zastavit a vrátit se znovu do pozic o které od začátku sezony usilují. Poslední tři utkání je svedly s velkými favority, nejprve neuspěly v Šaľe kde končily první polovinu dlouhodobé části soutěže, po velmi dobrém výkonu začaly také odvety, když prohrály až po velkém boji o jedinou branku v Ostravě s Porubou a ve třetím utkání v řadě nespěly ani v Michalovcích, kde se jim utkání také moc nepovedlo. Vstup do druhé poloviny soutěže je zatím ztrátový, na podzim jsme už měli po dvou kolech tři body, nyní je na kontě jen velká nula a před námi domácí utkání s českým lídrem. Samozřejmě zatím není nic ztraceno, body sedají získat s každým soupeřem a bude tedy třeba začít ztráty stahovat hned od příštích zápasů, i když proti Mostu a za další týden ve Veselí to bude úkol hodně obtížný.

           Další televizní utkání na Slovensku se opět hrálo za asistence kamer TV a před našim hráčkami stál úkol uspět a zanechat pozitivní dojem z jejich hry. Domácí začaly utkání velkým náporem, jako by chtěly odčinit své podzimní zaváhání po ztrátě bodu v Olomouci. Zejména Ukrajinská spojka Kompaniets a na pivotu Nikoleta Trúnková tvrdily muziku, po několika minutách se osmělily i Hanačky, dvakrát se trefila Hurychová a Patrnčiaková, ale svou vysokou kvalitu potvrdila Srbská brankařka Petkovič, která se stala největší oporou domácích. Hra se po několika minutách vyrovnala, kěkolik skvělých zákroků předvedla Lucka Rašková v brance domácích které však byly produktivnější a pomalu přidávaly úspěšné zásahy do hostující branky, takže do poločasu vedly domácí už pětibrankovým rozdílem 14:9. Rozhodující brankový rozdíl se zrodil do poloviny druhého poločasu, kdy se domácím podařilo získat až dvanácti brankový náskok 23:10. Poslední desetiminutovku ovládly hostující děvčata, kterým se podařilo víceméně kosmeticky upravit výsledek, na konečný sedmibrankový rozdíl.

Autor textu:  Václav Dobeš